büyüme ve gelişme kavramlarını açıklayınız

Bu soruyu Fatmablm kullanıcısına sor...

Cevaplar çık

Organizmanın bütününde veya bu bütünün bir bölümünde boyutların artması. Büyümek işi. Bir ekonomide sayısal olarak ifadesi mümkün olabilen makro büyüklüklerin yüzde olarak artışı. Bir ekonomide yaratılan gayrisafi milli hasıladaki (veya gayrisafi yurtiçi hasıladaki) sabit fiyatlarla hesaplanan niceliksel değişme. krş. nominalbüyüme Zigotun oluşumundan itibaren ergin canlı ağırlığa ulaşana kadar canlının ağırlık kazanması. Canlıların belli bir süre içerisinde ağırlık ve uzunluk özellikleri bakımından artış göstermesi.

Büyüme
----------------------------------------------------------------------------------
Olan biten şey. Yazılarda giriş bölümlerinden sonra konunun türlü yönlerden açılıp genişlediği, zenginleştiği, olgunlaştığı bölüm. Gelişmek işi, inkişaf, neşvünema, tekâmül Bk. kalkınma Çok hücreli organizmaların bir hücreli zigottan itibaren geçirdiği değişiklikler. Ontogeni. Canlının vücut yapısının ve şeklinin çeşitli görevleri yapabilecek biçimde değişikliğe uğraması, farklılaşması. Çok hücreli organizmaların bir hücreli zigottan itibaren geçirdiği değişiklikler, ontogeni.

Gelişme

İnsanlarda büyüme doğumdan ergenliğe kadar sürer.Gelişme ise yaşlanıncaya kadar devam eder ama bitkilerde bu mevcut değildir.Bitkiler sınırsızca büyür ama gelişme evreleri az  olur

Merhaba! Hala cevaptan emin değilsen…

Sonraki cevabı gör

Ödevlerde
ücretsiz yardım!

Ödevlerinde zorlanıyor musun?
Ücretsiz yardım iste!

Soruların %80'i 10 dakika içerisinde yanıt alır

Sadece cevaplar vermeyiz,aynı zamanda açıklarız da

Kalite uzmanlarımız tarafından denetlenir