×

ÖDEVİNE ÜCRETSİZ YARDIM AL!

NEDEN EODEV'E KATILMALIYIM?

  • Derslerin hakkında sorular sor
  • Açıklayıcı çözümlerle daha iyi öğren
  • Benzer ödevlere göz at

Arkadaşlar Kümelerle İlgili 6. Sınıf 20 Tane Soru Lazım, Cevapları Kolay Olsun. Diğelim Bir Soru Şöyleyse ;

26 kişilik bir sınıfta

öğrencilerin her biri İngilizce ve satranç kurslarından en az birine gitmektedir. İngilizce kursuna giden öğrenci sayısı 19 , satranç kursuna giden öğrenci sayısı ise 12 ise kaç kişi her iki kursa da gitmektedir ?

attım cevabı 18, 18 diyip geçmeyin nasıl yapıldığınıda açıklayın. :) Bide bu soruların çözümlerini yazarsanız dediğim şekilde çok makbule geçer teşekkürler :) Arkadaşlar Kolay Sorun Cevaplarıda Olsun Genellikle Öğretmen öyle eleman sayısı felan istemiyo soru problem istiyor yani 26 kişilik bir sınıfta , santraç kursu gibi problem var altlarda onlar gibi istiyor. Yani illa onlar gibi ilgili olmayacak anlatmak istediğim A = { 5 , 10 , { 15 } , 20 , { 25 , 30 } , 35 } kümesi için aşağıdaki ifadelerden kaç tanesi doğrudur ? bunlar gibi sorular değilde, problem olsun. :)

26 kişilik bir sınıfta öğrencilerin her biri İngilizce ve satranç kurslarından en az birine gitmektedir. İngilizce kursuna giden öğrenci sayısı 19 , satranç kursuna giden öğrenci sayısı ise 12 ise kaç kişi her iki kursa da gitmektedir ?

40 kişilik bir sınıfta öğrencilerin her biri basketbol ve satranç kurslarından en azından birine katılmaktadır. 33 kişi basketbol, 17 kişi de satranç kursuna gittiğine göre , her iki kursa da giden kişi sayısı kaçtır ?

Bir turist grubundakiler ingilizce ve Almanca dillerinden en az birini konuşabilmektedir.

Hem ingilizce hem de Almanca konuşanların sayısı 9, ingilizce konuşanların sayısı 15 ve Almanca konuşanların sayısı 24 olduğuna göre grupta kaç kişi vardır ?

Bir diş doktoruna belirli bir hafta içinde gelen hastaların 18 ine diş dolgusu yapılmışi 12 sine diş çekimi yapılmış, 20 sinin de dişleri temizlenmiştir. Diş doktoru o hafta bunların dışında bir iş yapmamıştır.

Diş dolgusu yapılan tüm hastaların dişleri temizlendiğine, diş çektiren hastaların ise hiç birinin dişleri temizlenmediğine ve dolgu yapılmadığına göre, söz konusu hafta içinde diş doktorunun muayene ettiği hasta sayısı kaçtır?

A) 50 B) 38 C ) 32 D) 28

Bir kentte yapılan bir sayımda ailelerin %70 inde televizyon, %75 inde çamaşır makinesi bulunduğu saptanmıştır. Ailelerin en az yüzde kaçında hem televizyon hem de çamaşır makinesi bulunabilir?

2

Cevaplar

2012-11-17T13:55:34+00:00

bizmi sana soru bulacağız yoksa yukardakilerimi çözücez 

1
5 1
2012-11-17T14:07:14+00:00

buluyım mı çöziyim mi? bulmaksahttp://testcoz.dersizlesene.com/Ilkogretim/6-Sinif/Matematik-Testleri/Kumeler-Testi-3-990.html yada fenokulu .net ten bulabilirsin:d

16
3 16
Beyin
  • Beyin
  • YARDIMCI
Cevaptan emin değil misin?
EODEVLE DAHA FAZLA ÖĞREN!
Ödevlerinde zorlanıyor musun?
Ücretsiz yardım iste!
  • Soruların %80'i 10 dakika içerisinde yanıt alır
  • Sadece cevaplar vermeyiz,aynı zamanda açıklarız da
  • Kalite uzmanlarımız tarafından denetlenir