İnsanın Evrendeki Konumu Nedir? Kısaca

Bu soruyu Mustafaselim07 kullanıcısına sor...

Cevaplar çık

sahip olduğu donanımla insan, Allah'ı bilebilecek ve Allah'a kulluk edebilecek düzeyde olan tek canlıdır. bu nedenle bütün varlık içinde insanın sahip olduğu değer çok farklıdır.

insan, elindeki imkanlarla dünyayı dizayn edebilmektedir. böylece dünyasını güzelleştirme işini yapabilen insan, belki uzak olmayan bir gelecekte kainatın en uzak noktasına seyahat edebilecek ve kainatı da güzelleştirebilecektir.

bu bağlamda Allah teala'nın peygamberler göndermek suretiyle iletişim kurduğu ve telkin ve tavsiyelerde bulunduğu, sonsuz ve ebedi hayat vaat ettiği tek canlı olarak insanı kabul etmesi, insanın bu evren içindeki konumunu anlatmaya yeterlidir sanıyorum.
Insanın görevi Allah'ın emir ve yasaklarını yerini getirmek ve ona uymaktır . Hepimizin görevi "KULLUKTUR" Biz bu Dünya'ya kul olarak geldik. Vazifemiz ve görevimiz budur. Hayvanlardan ve diğer canlılarda olmayıp insanda olan özellik "İRADE"dir. İnsan iradesini kullanarak doğruyu ve yanlışı ayırt edebilme kapasitesine sahip bir canlıdır.Biz bu Dünya'da ahireti kazanmak için yaşarız. Ahiret Dünya'nın aynasıdır diye bir söz var. Dünya'da ne yaparsak ahirette de onun karşılığını alacağız. Bu Dünya'da yatıp SÖZDE Müslüman olursak halimiz vahim işte IRADE de tam bu noktada işimize yarıyor. Allah sorucak insana neden Dünya'da hiç amel işlemedin sen KULSUN. İRADE sahibisin diye ozaman hiçbirşey diyemeyiz. -Bu şuur ve bilinçle yaşamalıyız ve İRADE mizi kullanıp ahirette de mutlu olmalıyız. ¤KOLAY GELSİN¤

Merhaba! Hala cevaptan emin değilsen…

Sonraki cevabı gör

Ödevlerde
ücretsiz yardım!

Ödevlerinde zorlanıyor musun?
Ücretsiz yardım iste!

Soruların %80'i 10 dakika içerisinde yanıt alır

Sadece cevaplar vermeyiz,aynı zamanda açıklarız da

Kalite uzmanlarımız tarafından denetlenir