slaytlarda bulunması gereken özellikler nelerdir

Bu soruyu Badak kullanıcısına sor...

Cevaplar çık

Bir slaytta çok fazla metin yazılı olmamalıdır. Çok fazla metin yazılı olan slaytlarda izleyiciler konuşmacıya değil sunuya odaklanır. Bu ise istenmeyen bir durumdur.

Sunuya verilmek istenen bilgilerin tamamı değil, önemli kısımları yazılmalıdır. Asıl olarak, slaytlardaki metinler konuşmacıya yol gösterecek bilgi noktalarıdır.

Her madde işareti metninin tek satırı aşmamasına dikkat edilmelidir. Böylece sunudaki bilgilerin okunması kolaylaşır.

Sunuda kullanılan yazılar ve görseller en uygun stil ve boyutlarda olmalıdır. Aksi takdirde, izleyiciler sunuyu rahat bir şekilde takip edemez.

İzleyicilerin dikkatini dağıtmamak için, slaytlarda çok fazla animasyon ve farklı renkler kullanmaktan kaçınılmalıdır.

Slaytlarda kullanılan arka plan rengi ile metin rengi arasında uyum olmalıdır. Birbirine yakın renkler kullanılırsa metinlerin okunması zorlaşır.

Bir sunum için hazırladığınız yada hazırlayacağınız slayt gösterisinde ne gibi özellikler bulunmalıdır. Slayt hazırlarken dikkat edilmesi gereken noktalar ve slayt hazırlamanın incelikleri. Slayt bir olay yada cismin tanıtılması için resimler ve sesler yardımıyla hazırlanan kısa film olarak açıklanabilir.

Bir slayt cismin özelliklerini teknoloji sayesinde çok net ve açık bir dille anlatabilir. Aynı zamanda slayt gösteri bilgilendirici ve eğiticidir. Slayt gösterisinde dikkat edilmesi gereken noktalardan en önemlisi abartıya kaçmadan açıok ve net görüntüler eşliğinde sade bir dil kullanmaktır.

Slayt hazırlarken vermek istediğiniz mesajı üzerine basmadan anlatmalısınız. Aksi halde hazırlanan bu slayt gösterisi sıkıcı olabilir.

Merhaba! Hala cevaptan emin değilsen…

Sonraki cevabı gör

Ödevlerde
ücretsiz yardım!

Ödevlerinde zorlanıyor musun?
Ücretsiz yardım iste!

Soruların %80'i 10 dakika içerisinde yanıt alır

Sadece cevaplar vermeyiz,aynı zamanda açıklarız da

Kalite uzmanlarımız tarafından denetlenir