Soru

slaytlarda bulunması gereken özellikler nelerdir

gönderen Badak

Daha fazla açıklamaya mı ihtiyacın var? Sor!

Bu soruyu Badak kullanıcısına sor...

Cevaplar

Cevaplar

2
Bugrasaygili199 cevapladı

Bir slaytta çok fazla metin yazılı olmamalıdır. Çok fazla metin yazılı olan slaytlarda izleyiciler konuşmacıya değil sunuya odaklanır. Bu ise istenmeyen bir durumdur.

Sunuya verilmek istenen bilgilerin tamamı değil, önemli kısımları yazılmalıdır. Asıl olarak, slaytlardaki metinler konuşmacıya yol gösterecek bilgi noktalarıdır.

Her madde işareti metninin tek satırı aşmamasına dikkat edilmelidir. Böylece sunudaki bilgilerin okunması kolaylaşır.

Sunuda kullanılan yazılar ve görseller en uygun stil ve boyutlarda olmalıdır. Aksi takdirde, izleyiciler sunuyu rahat bir şekilde takip edemez.

İzleyicilerin dikkatini dağıtmamak için, slaytlarda çok fazla animasyon ve farklı renkler kullanmaktan kaçınılmalıdır.

Slaytlarda kullanılan arka plan rengi ile metin rengi arasında uyum olmalıdır. Birbirine yakın renkler kullanılırsa metinlerin okunması zorlaşır.

  • Yorumlar
  • Şikayetim var!
  • Teşekkürler (24)
  • oy ver Seviye: 4, Oylar: 18

Yorumlar

Bu cevap için yorumunu buraya yaz...
Ali02baba02 cevapladı

Bir sunum için hazırladığınız yada hazırlayacağınız slayt gösterisinde ne gibi özellikler bulunmalıdır. Slayt hazırlarken dikkat edilmesi gereken noktalar ve slayt hazırlamanın incelikleri. Slayt bir olay yada cismin tanıtılması için resimler ve sesler yardımıyla hazırlanan kısa film olarak açıklanabilir.

Bir slayt cismin özelliklerini teknoloji sayesinde çok net ve açık bir dille anlatabilir. Aynı zamanda slayt gösteri bilgilendirici ve eğiticidir. Slayt gösterisinde dikkat edilmesi gereken noktalardan en önemlisi abartıya kaçmadan açıok ve net görüntüler eşliğinde sade bir dil kullanmaktır.

Slayt hazırlarken vermek istediğiniz mesajı üzerine basmadan anlatmalısınız. Aksi halde hazırlanan bu slayt gösterisi sıkıcı olabilir.

  • Yorumlar
  • Şikayetim var!
  • Teşekkürler (11)
  • oy ver

Yorumlar

Bu cevap için yorumunu buraya yaz...