×

ÖDEVİNE ÜCRETSİZ YARDIM AL!

NEDEN EODEV'E KATILMALIYIM?

  • Derslerin hakkında sorular sor
  • Açıklayıcı çözümlerle daha iyi öğren
  • Benzer ödevlere göz at

Cevaplar

2012-11-21T15:00:36+00:00

Çoğu kişi hata yapmaktan korkar. Oysa, asıl hata, hata yapmaktan korkmaktır. Neden mi? Çünkü, hatalarımızdan ders alırız. Bu da bizi ileriye taşır. Oysa hata yapmaktan korkmak, hareket etmemek yani olduğumuz yerde kalmak anlamını taşır.

 

 

Çoğu kişi hata yapmaktan korkar. Oysa, asıl hata, hata yapmaktan korkmaktır. Neden mi? Çünkü, hatalarımızdan ders alırız. Bu da bizi ileriye taşır. Oysa hata yapmaktan korkmak, hareket etmemek yani olduğumuz yerde kalmak anlamını taşır. 
Aslında bizim kültürümüzde, tasavvufa bakarsanız, hayat öğrenmek içindir. Yani bir şeyler öğrenmek için hayata geliriz. Bunları öğrenmemiz için de yaşamamız gerekli. Yaşamak da hata yapmak anlamına gelir.
Hata yapmaktan korkmak yerine, hatalarımızdan ders almamaktan korkmak daha iyi bir yol. Hatalarımızı bize doğru yolu göstermesi için kullanırsak, zaten öğrenmiş olacağız. Hayatın anlamı belki de budur.
Hata yapmaktan korkuyorsanız, muhtemelen kendinize güveniniz zayıftır. Öncelikle bunu geliştirmeyi öğrenmelisiniz. 
Çünkü kendinizde beğenmediğiniz bir şeyler varsa ya da size çocukluktan itibaren çevreniz aşağılık kompleksi pompalamışsa, unutmayın başkaları da aynı durumda. 
Dünya'daki hemen hemen herkes, o veya şu nedenle kendinde beğenmediği birtakım özellikler taşır. Bazıları bunları dışarıya verecek ve alay edecek kadar akıllıdır. Bazıları ise anlaşılmasın diye herkesten kaçarken, komik duruma düşer ya da ilişki kuramaz.
Önemli olan hata yapmak değil, hatadan ders almak. Düşmek değil, kalkmaktır.

7 3 7
2012-11-21T15:01:16+00:00
Önemli olan hata yapmamak değil yaptığın hatalardan ders almaktır ama ben onuda yapamıyorum.....   Evet arkadaşlar 2011 yılı yaz tatilininde sonuna geldik... Kimimiz yeni arkadaşlıklar kimimiz yeni tecrübeler(k5) kimimiz yeni sevgililer kazandı bu tatilde...
Mesela benim bu tatildeki en büyük tecrübem İngiltere'de pasaportumu kaybetmem oldu.... Yani herkes benim mal olduğumu bilir de bu kadarda olmaz kardeşim dedirtecek bir mallık biliyorum :D 1 hafta boyunca herkes onu yanına aldın mı bunu unuttun mu Onur diye başımın etini yediler... Asıl komik olan sonraki gün az kalsın çantamı trende unutuyordum Yağmur olmasa(teşekkürler yağmur :D)... Yani hatalarımdan ders alamayan bir malım ben :D.... Neyse uçağa bindim geldim Türkiye' ye Başşşşkonsolosluktan aldığım belgeyi pasaport polisine gösterdim adam pasaportunu mu çaldırdın dedi gayet ciddi bir şekilde.... Bende hayır kaybettim dedim tırsak bi şekilde.. Polis demez mi ben bunla işlem yapmam git yan tarafa senle ilgilensinler... İşte o anda biyerlerimde kayıp pasaportumu farkettim... :D Yan tarafa gittim gayet bir karakol havası verilmiş... yaklaşık bi 10 dakka soğuk terler akıttıktan sonra içerdeki memur onur gel dedi ben göğsümü gere gere gittim içeri demek isterdim ama tabiki öyle olmadı :D kafamı kapıdan uzatıp bişey mi oldu diyip yere baktım :D o an ülkeme giremeyeceğim diye kafamdan neler geçti acaba koaşarak çıkışa mı kaçsam falan neler neler ... sonra adam beni sorguya çekti nasıl kaybettin nerde kaybettin sanki gerizekalrı ingilterenin sokaklarını ezbere biliyo.... neyse Allah'ıma şükürler olsun ki adam gidebilirsin dedi ve orda adama sarılasım geldi :D ama o kucaklaşmayı anneme ve babama sakladım 
4 4 4
Beyin
  • Beyin
  • Yardımcı
Cevaptan emin değil misin?
EODEVLE DAHA FAZLA ÖĞREN!
Ödevlerinde zorlanıyor musun?
Ücretsiz yardım iste!
  • Soruların %80'i 10 dakika içerisinde yanıt alır
  • Sadece cevaplar vermeyiz,aynı zamanda açıklarız da
  • Kalite uzmanlarımız tarafından denetlenir