Ödevlerde
ücretsiz yardım!

Soruların %80'i 10 dakika içerisinde yanıt alır

Soru ekle

Telefonuna yükle

Soru

takip et

gözünü 4 açmak deyimi ile dağ ne kadar sarp olsa da yol

gözünü 4 açmak deyimi ile dağ ne kadar sarp olsa da yol üstünden aşar atasözüyle ilgili kısa bir hikaye yazanlara tşk edicem hem de çoookkk 

şikayetim var!

Daha fazla açıklamaya mı ihtiyacın var? Sor!

Bu soruyu Didembalta34 kullanıcısına sor...

Cevaplar

gözünü dört açmak:

Bir hileye düşmemek, aldanmamak için çok dikkatli olmak."Gözünü dört aç da kuru odun yerine yaş odun koymasınlar."

 

dağ ne kadar sarp olsada:“Bize ilk bakışta çok zor görünen işlere başladığımız zaman karşımıza çıkan engeller, hemen yılgınlığa kapılmamıza sebep olur; azmimiz yavaş yavaş kuvvetini kaybeder, dizlerimizin dermanı kesilir. Bir sonuç alamamanın verdiği manevî yorgunlukla çöker kalırız.
Azmin elinden kurtuluş olmaz derler. Pek doğru olan bu söz, hayat mücadelemizde asla vazgeçmeyeceğimiz bir kılavuz olmalıdır.
İnsan, davasına inanmalı, azmi hiçbir zaman elden bırakmamalıdır. Plânsız bir mücadele, insana hayal kırıklıklarından başka bir şey vermez. Her şeyde olduğu gibi hedefe ulaşmak için yapılan yol tayinlerinde de aklı ve mantığı kullanmak gerekir.
Engeller, azimli insanları başarı yolunda kamçılayan manevî güçlerdir. Bunlar ilk bakışta ne kadar korkunç görünürlerse görünsünler, sağlam bir mantığın, kuvvetli ve inanılmış bir davanın, çelik gibi bir irade ve bükülmez azmin hedefe ulaşmasını kös tekleyemezler. O halde, önce ne istediğimizi, ne yapmamız gerektiğini bilelim. Sonra, bilgi, irade, azim ve cesaretimize güvenelim. Başarı er geç bizim olacaktır.

gizoşş kullanıcısının avatarı Gizoşş Teşekkürler (28) Seviye: 3, Oylar: 31
şikayetim var!

Yorumlar

Bu cevap için yorumunu buraya yaz...

ÇANAKKALE SAVAŞINDA DÜŞMAN ÜZERİMİZE DOĞRU TAARUZ SALDIRISI YAPIYORDU KOMUTANIMIZ GÖZÜNÜZÜ 4AÇIN DEDİ  VE DÜŞMANI NE OLURSA OLSUN DAYANIŞMA İLE YENEBİLECEĞİMİZİ BELİRTMEK İÇİN DAĞ NE KADAR SARP OLSADA YOL ÜSTÜNDEN AŞAR DEDİ.

ReptileBoy kullanıcısının avatarı ReptileBoy Teşekkürler (33)
şikayetim var!

Yorumlar

Bu cevap için yorumunu buraya yaz...

Aradağını bulamadın mı?

Soru sor