×

ÖDEVİNE ÜCRETSİZ YARDIM AL!

NEDEN EODEV'E KATILMALIYIM?

  • Derslerin hakkında sorular sor
  • Açıklayıcı çözümlerle daha iyi öğren
  • Benzer ödevlere göz at

Cevaplar

2013-12-28T16:45:05+00:00
Toplumu kim bilinçlendirecek? Masonlar mı Masonluk mu? Sn. Adam paylaşımında çok güzel işaret etmiş. Ben de bir kez daha vurgulamak istiyorum. Masonlar kurumsal olarak hareket etmezler. Faaliyetleri bireyseldir. Bu bakımdan reklam gibi kanalları kullanmak düşünülemez bile. Zaten herkesin Mason olması gibi bir kaygı da olmadığı için, reklama gerek de yoktur.

Bir seçenek "elalem ne düşünürse düşünsün bize ne" demektir. Hiçbir Masonun topluma bu kadar sırt çevireceğine ihtimal vermiyorum. O zaman bireysel olarak birşeyler yapılmalıdır. Peki ne yapılabilir? Aklıma gelen ilk 2-3 örneği sayayım. Türk Hava Kurumu, Kızılay, Çocuk Esirgeme Kurumu. Hepsinin kurucuları Masondur. Peki bu kurumlar topluma Maonluğu "şirin" göstermek için mi kurulmuştur? Veya bunu başarmaları mümkün müdür? Tabi ki hayır. Zaten amaç Masonluğu "aklamak" veya "propagandasını yapmak" değildir. Amaç sadece ve sadece toplumu bilinçlendirmek olabilir.

Bilmeyen, bilmediğini de bilmeyen, ama bununla gurur duyup hiç rahatsızlık hissetmeyen insanlara ne anlatırsanız anlatın fayda etmez. Hane başına düşen kitap sayısı hala hane başına düşen çocuk sayısından azsa kimi nereye kadar bilinçlendirebilirsiniz ki? O zaman okuyan, araştıran, fikir üreten bireylerin artması için gayret göstermekten başka çare olmadığı görülür.

Son oalrak "aklanma" konusunda da birşeyler söylemek isterim. Masonların arasında suça/suçlara bulaşmış kimse yoktur. Ne kadar havada bir ifade oldu değil mi? Türkiye'de yaklaşık 15.000, dünyada yaklaşık 3-3,5 milyon kişiden bahsediyoruz. Tabi ki içlerinde suça bulaşmış insanlar olabilir. Ama bu kişiler Masonluğu temsil edebilir mi? Hayır. Bu konuda zaten bir başlık açmaya karar verdim. Ama burada şunu söylemekle yetineyim:

İtalya Masonları kötü örnektir. Yanlış bir yargı. İtalya'da hiçbir Masonik geleneğe riayet etmeden kurulan ve çalışan bir Loca etrafında patlayan bir skandal olmuştur doğru. Artık herkesin adını duyduğu P2 Locası. Ancak bu Loca ne İtalyan Masonluğunu ne de Masonluğun tümünü temsil edebilir. Localar içerisinde "derin devlet" izleri var mı ve bunları "temizlemek" gerekiyor mu? Varlığı henüz ispat edilememiş bir yapının izlerini sürmeye çalışmak ne kadar mantıklı olur bilemiyorum...

Saygılarımla.
0
0 0
yerlere çöp atılmamalı
ağaçlar keisilmemeli
yeterli mi
yeterli saol
benim kisi daha güzel oldu benimkisini de en iyi seçer misin
2013-12-28T16:48:28+00:00
Yerlere çöp atılmamalı kampanyalar başlatılıp toplum uyarılmalı ve bilinçlendirilmeli
1
5 1
Beyin
  • Beyin
  • YARDIMCI
Cevaptan emin değil misin?
EODEVLE DAHA FAZLA ÖĞREN!
Ödevlerinde zorlanıyor musun?
Ücretsiz yardım iste!
  • Soruların %80'i 10 dakika içerisinde yanıt alır
  • Sadece cevaplar vermeyiz,aynı zamanda açıklarız da
  • Kalite uzmanlarımız tarafından denetlenir