×

ÖDEVİNE ÜCRETSİZ YARDIM AL!

NEDEN EODEV'E KATILMALIYIM?

  • Derslerin hakkında sorular sor
  • Açıklayıcı çözümlerle daha iyi öğren
  • Benzer ödevlere göz at

Cevaplar

2012-12-18T19:24:22+00:00
Almanca Tiyatro

 

Avusturya Lisesi´nde, Almanca ve Türkçe okul tiyatrosu geleneğinin uzun yıllar öncesine dayandığını söyleyebiliriz. Maalesef eski dönemlerden elimizde kalan çok az resim var. Ama bunca yıl sonra bile, efsanevi Sr. Egina Hostnik (1908-1989) ve diğer "tiyatro emektarları" zamanından kalma kostüm ve aksesuarlar bulup, büyük keyifle kullandığımız oluyor.

 

Almanca Tiyatro, birkaç yıldan beri sosyal etkinlikler kapsamında sunulmakta. Hazırlık öğrencilerinin de Almanca öğrenip etkinliğimize katılabilmesi için,"tiyatro sezonumuz" ikinci dönemin ortalarında başlıyor. Başlangıçta haftada bir kez bir araya toplanıp, tanışma oyunları, güven alıştırmaları, beden ve hareket çalışmaları, sözlü ve sözsüz doğaçlamalarla eski ve yeni oyuncuların kaynaşması sağlanıyor. Sonraki ders yılı başından itibaren ise, yeni oyunun hazırlanması için provalar her güne çıkıyor.

 

Almanca dersini desteklemesi amacıyla, oyun seçiminde Almanca eserlere öncelik veriliyor. Seçilen oyunun, gerek edebi açıdan gerekse içerik açısından belli bir düzeyde olmasına, öğrencilere uygun roller içermesine ve ayrıca komik, abartılı, şaşkınlık yaratan sahnelere yer vermesine, kısacası hem oynayanları hem de izleyenleri eğlendirecek bir kurguya sahip olmasına özen gösteriliyor. Almanca, seyircilerin çoğunun anadili olmadığından müzikli sahneler – sahne ile seyirci iletişimini kolaylaştırmak amacıyla –oyun düzeninin önemli bir kısmıdır.

0 0 0
2012-12-18T19:45:19+00:00

internetten indir bence ben öyle yaptım kafadan zor oluyo

0 0 0
Beyin
  • Beyin
  • Yardımcı
Cevaptan emin değil misin?
EODEVLE DAHA FAZLA ÖĞREN!
Ödevlerinde zorlanıyor musun?
Ücretsiz yardım iste!
  • Soruların %80'i 10 dakika içerisinde yanıt alır
  • Sadece cevaplar vermeyiz,aynı zamanda açıklarız da
  • Kalite uzmanlarımız tarafından denetlenir