×

ÖDEVİNE ÜCRETSİZ YARDIM AL!

NEDEN EODEV'E KATILMALIYIM?

  • Derslerin hakkında sorular sor
  • Açıklayıcı çözümlerle daha iyi öğren
  • Benzer ödevlere göz at

Cevaplar

2012-12-23T13:44:21+00:00

Bir yayınevi reklamı yapabilirsin. Açık duran bir kitap ve kitabı sayfalarında geometrik şekiller? Ayrıca meb işaretini d ekullanabilirsin =)

1 5 1
2012-12-23T13:49:32+00:00

1.BİR VAATTE BULUNUN
Reklamınızda bir vaatte bulunun. "Nerede olursanız olun, bizi aradıktan 30 dakika sonra kapınızda olacağız", "Bu lezzeti unutamayacaksınız" gibi. 

2.REKLAMINIZIN BAŞLIĞINDA BİR SORU SORUN
Okunup okunmayacağından emin olmadığınız reklamlarınızın ya da broşürlerinizin dikkat çekiciliğini artırmak için, başlığınızı soru formunda hazırlayın: "Kendi patronuz mu olmak istiyorsunuz?", "Bel ağrılarından kurtulmak mı istiyorsunuz?", "Daha ucuza ısınmak mı istiyorsunuz?" gibi. Merak uyandıran bu tür başlıklar, tanıtım metninizin okunma olasalığını artıracaktır.

3.TANIKLIĞA BAŞVURUN
Tanınmış ve/veya gerçek insanların, ürününüz hakkında bildirdiği olumlu görüş, reklamınızın etkinliğini artıracaktır. Ürettiğiniz otomotiv parçalarını tanıttığınız bir broşür ya da reklamı, bir otomobil ustasının fotoğrafı ve ürünlerinizden ne kadar memnun kaldığını belirten ifadeleriyme zenginleştirmek, müşteri nezdindeki ikna ediciliğinizi artıracaktır.

4.BİR YENİLİKTEN SÖZ EDİN
Tanıtılan ürünün kendi alanında Türkiye'deki ilk ürün ya da ilk yerli ürün olması, o ürünle ilgilenmeyen müşterinin dahi, bilgi sahibi olmak amacıyla reklam metninizi okumasını sağlayacaktır. Reklam metninde bir gelişmeden söz etmek için, tanıttığınız ürünün bir yeniliği temsil ediyor olması da gerekmez. "Ürününüzün şimdi Alman ev hanımları tarafından da tercih ediliyor oluşu", haber değeri taşıdığı için, tanıtım metninizin okunurluğunu artıracaktır.

0 0 0
Beyin
  • Beyin
  • Yardımcı
Cevaptan emin değil misin?
EODEVLE DAHA FAZLA ÖĞREN!
Ödevlerinde zorlanıyor musun?
Ücretsiz yardım iste!
  • Soruların %80'i 10 dakika içerisinde yanıt alır
  • Sadece cevaplar vermeyiz,aynı zamanda açıklarız da
  • Kalite uzmanlarımız tarafından denetlenir