×

ÖDEVİNE ÜCRETSİZ YARDIM AL!

NEDEN EODEV'E KATILMALIYIM?

  • Derslerin hakkında sorular sor
  • Açıklayıcı çözümlerle daha iyi öğren
  • Benzer ödevlere göz at

''21 Haziran, eksen, azalır, gece gündüz, 21 Aralık, rüzgar, okyanus akıntıları, dinamik, güney, 37°, sıcaklık, 23°27', 66°33', sıfır, dik ''

1)

Dünya'nın merkezi ve kutup noktalarından geçtiği kabul edilen çizgiye ............denir 2) Dünya'nın kendi ekseni etrafındaki dönüş hızı,kutuplara gidildikçe ..............

3)Gün içinde sıcaklığın değişme nedeni .......................................dönmesidir

4) Dünya kendi ekseni etrafında dönmeseydi ............ve .............yönlerinde sapma olmaz, .............................. basınç kuşakları oluşmazdı.

5)Dünya'nın Güneş'e yaklaşıp uzaklaşması,yeryüzünde .....................etkilemez. 6)Eksen ile ekliptik arasında .......................................; Ekvator ile ekliptik arasında .......................lık açı vardır.

7)Türkiye dönence dışında yer aldığı için güneş ışınları yılın hiçbir gününde .................almaz,gölge boyları .........................denir.

8)36° kuzey paraleli üzerinde yer alan Hatay'ın güneş ışınlarını iki kez dik alması için Ekvator ve ekliptik arasındaki açı en az .................olmalıdır.

9)Türkiye'de cisimlerin gölgeleri hiçbir zaman ...................................... Yönüne düşmez. 10) Türkiye'de gündüzler .........................................sonra uzamaya.................................sonra ise kısalmaya başlar.

11)21 Mart ve 23 Eylül günlerinde Dünya'nın her yerinde ...................................................süresi eşittir.

12)Güney Yarım Küre'de yıl içerisindeki en uzun gölgeler ............................oluşur

Acil Cevap Yazın Lütfen Saçma sapan şeyler yazmayın ..

1

Cevaplar

2012-12-28T22:21:39+00:00

1- ekvator

2-artar

3-dünyanin yada güneşin

diğerlerinden emin değilim..

1 5 1
Beyin
  • Beyin
  • Yardımcı
Cevaptan emin değil misin?
EODEVLE DAHA FAZLA ÖĞREN!
Ödevlerinde zorlanıyor musun?
Ücretsiz yardım iste!
  • Soruların %80'i 10 dakika içerisinde yanıt alır
  • Sadece cevaplar vermeyiz,aynı zamanda açıklarız da
  • Kalite uzmanlarımız tarafından denetlenir