×

ÖDEVİNE ÜCRETSİZ YARDIM AL!

NEDEN EODEV'E KATILMALIYIM?

  • Derslerin hakkında sorular sor
  • Açıklayıcı çözümlerle daha iyi öğren
  • Benzer ödevlere göz at

Cevaplar

2012-12-30T10:54:09+00:00

Bölüm1: -okulda cinayet-

Dedektif tayfun alınan ihbar üzerine incelemeye olay yerine gitmiştir. Zemin kattaki sınıfta bir lise 2 öğrencisinin (adı ali) cesedi kanlar içinde yerde yatmaktadır. cinayetin akşam işlendiği anlaşılmaktadır çünkü olaydan velilerin, öğretmenin sabahleyin haberi olmustur . Duvarlar kan olmustur. Bunun dışında delil yoktur. Fakat polis, şüphelileri toplamıştır. Dedektif tayfun, üç tanığın ifadesini alır:

tanık 1, isim: Mehmet
Mehmet, psikiyatrist raporlu bir öğrencidir ve yaklasık 3 yıl önce ona şizofreni teşhisi konmustur. ancak 1 yıl önce iyileştiği de sağlık raporunda yer almaktadır.
Mehmet'in ifadesi şöyledir:
-Ölen kiş ibenim sıra arkadasım çok üzgünüm. onunla tartıştığım için çok pişmanım. onu üzdüm ben. bir özür bile dileyemedim. . yanlıs birşey söylersem kızmayın bana . Okulda nöbetçiydim, görevim gereği saat 8'e kadar okulda durma zorunluluğum vardı. Saat 6 gibiydi, tuvalete gidiyordum. 10 B sınıfından bir kırılma, sesi duydum sanki eşyalar yere düşüyordu. Her zaman yaptığım paranoylardan biri olduğunu sandım ve koşarak görev yerime doğru yol aldım. o heyecanla kayıp düştüm. kafan halen ağrıyor. kanamıştı. ilk yardım odasından aldığım gazlı bezle kafamı sardım. Benle aynı saatte Erhan da nöbetçiydi. geldiğim de o da nefes nefeseydi. ne olduğuınu anlayamadım.dedektif tayfun, erhan'ın ifadesini almaya gider

Erhan: sicili temiz bir öğrencidir, babası bir mobilyacıdır kendisinin de notları gayet yüksektir. Erhan, ifadesinde şunları yazmıştır:
-Saat 6'da mehmet lavaboya gitmişti. Mehmet gidince o küçük odanın beni sıkmaya başladığını anladım kar yağmasına rağmen dışarı çıkıp bir hava alayım dedim. Fakat 10 B sınıfndan sesler gelmeye başlıyınca o yöne doğru yöneldim. Camın buğusunu sildim, gözlerime inanamadım.. Mehmet eline aldığı usturasıyla aliyi bıçaklıyordu. bıçaklarken aynı anda da onu sıralara doğru savurdu. sıoralar devrildi. sonra koşarak görev yerime geldim. o heyecanla arka kapıdan girdim. beni de öldürmesinden korktum. Şoktaydım. görev yerime geldim. Mehmet de birden koşarak geldi. nerden geldiğini anlayamadım. kafası kanlar içindeydi ve gazlı bezle sarılmıştı. pois olmasanız size anlatmazdım bunu. ya beni deöldürür se... korkuyorum ...


dedektif tayfun düşündü.. bir de tanıklardan biri olan Ali Ertuğ'un da ifadesini alır.

Ali hoca, daha önceden geri himete alınmıştır sonra da affedilmiştir. 2 yüz kızartıcı suçu bulunmaktadır. ifadesinde şöyle söylemiştir: 

Eşimin evde günü vardı. ben de o tür ortamlardan hoşlanamam saat 7'ye kadar okulda kaldım. çünkü ben buralı değilim yeni atandım. zamanla etrafı öğreneceğim. Aslında saat 6'ya kadar kalacaktım ama cinayet haberine öğrencilerim verince 1 saat daah kalmak zorunda kaldım. Açıkçası ben Mehmet'den şüphelenyiorum. raporlu kendisi ve erhan, cocuğumehmet'in öldürdüğünü söylüyor

--------------------

dedektif tayfun, 1 saat sonra olay mahallinde yeniden incelemeye başlamıştır. Olay mahallinde Erhan'ın gözlüğünü bulmsutur. ayrıca mehmet'in çantası da oradadır. olay yerinde bulunan ustura mehmetin. üzerinde hem mehmetin hem de erhan'ın parmak izi var.

40 3 40
Beyin
  • Beyin
  • Yardımcı
Cevaptan emin değil misin?
EODEVLE DAHA FAZLA ÖĞREN!
Ödevlerinde zorlanıyor musun?
Ücretsiz yardım iste!
  • Soruların %80'i 10 dakika içerisinde yanıt alır
  • Sadece cevaplar vermeyiz,aynı zamanda açıklarız da
  • Kalite uzmanlarımız tarafından denetlenir