darüşşafaka

tema

akut

losev

tegf

kızılay

yeşilay

hakkında kısa bir bilgi lütfen acil!

Bu soruyu Freshstar1 kullanıcısına sor...

Cevaplar çık

KIZILAY: Savaşta felakete uğrayanları koruyan 12 ağustos 1949 tarihli Cenevre Sözleşmeleriyle Türkiye Cumhuriyeti Devleti’in taraf bulunduğu uluslararası anlaşmaların kendisine yüklendiği hizmetleri görmek, bunların yerine getirilmesine yardımcı olmak.
Barışta yurt içinde ve yurt dışında vukua gelen her türlü afet ve felaketlere karşı Tüzük dahilinde üzerinde hizmetleri yerine getirmek.
İnsaniyetçi hukuk ilkelerine bağlı kalmak,sağlık ve sosyol dayanışmayı desteklemek,sosyal refehın geliştirilmesne yardımcı olamak.
Uluslararası Kızılhaç Komitesi, Uluslararası Kızılay-Kızılhaç Dernekleri Federasyonu ve bu federasyona dahil ulusal kuruluşlarla amaç ve işbirliği yapmaktadır.DARUŞŞAFAKA CEMİYETİ:  Darüşşafaka Cemiyeti,  Birleşmiş Milletler İnsan Hakları Beyannamesi’ndeki en temel insan haklardan biri olan “eğitimde fırsat eşitliği”ni 1863 yılından beri ülkemizde sağlıyor.Babası hayatta olmayan, maddi durumu yetersiz çocuklar için 1873’te İstanbul Fatih’te bir okul açan Darüşşafaka Cemiyeti, o tarihten beri binlerce çocuğa kendine ait bu okulda çağının en ileri eğitimi olanağını sunuyor. 14 Nisan 2012 tarihinde tüzüğünün amaç maddesini değiştirerek, Darüşşafaka’nın kapılarının annesini kaybetmiş çocuklara da açan Cemiyet, böylelikle eğitimde fırsat eşitliği yelpazesini genişletti.

Selam! Hala cevaptan emin değil misin?

Benzer cevaplar

Ödevlerde
ücretsiz yardım!

Ödevlerinde zorlanıyor musun?
Ücretsiz yardım iste!

Soruların %80'i 10 dakika içerisinde yanıt alır

Sadece cevaplar vermeyiz,aynı zamanda açıklarız da

Kalite uzmanlarımız tarafından denetlenir