Cevaplar

  • Eodev Kullanıcısı
2013-01-02T16:36:47+02:00

http://tr.wikipedia.org/wiki/Olimpiyat_madalyas%C4%B1_kazanan_T%C3%BCrk_sporcular_listesi

1 1 1
2013-01-02T16:43:14+02:00

 

Diyarbakır kuvvetli yağışın etkisinde Cizre'de okulda patlama: 3 yaralı ODTÜ ayakta! Necip Fazıl'dan Menderes'e 'ödenek' mektupları Olağanüstü tedbir! Mimar Sinan Üniversitesi'nde gerginlik çıktı Yaşasaydı 70 yaşında olacaktı 20 dakikada sansürsüz hakaret Şirince'de kıyamet günleri İstanbul beyaza büründü Diyarbakır kuvvetli yağışın etkisinde Cizre'de okulda patlama: 3 yaralı ODTÜ ayakta! Necip Fazıl'dan Menderes'e 'ödenek' mektupları Olağanüstü tedbir! Mimar Sinan Üniversitesi'nde gerginlik çıktı Yaşasaydı 70 yaşında olacaktı 20 dakikada sansürsüz hakaret Anasayfa/ Spor / Madalya alan sporcular yurda döndü Madalya alan sporcular yurda döndü

13/08/2012 22:11

            Yazı Boyutu Önceki HaberSonraki Haber 2012 Londra Olimpiyatlarında altın, gümüş ve bronz madalya kazanan sporcularımız yurda döndü. Arşive EkleArkadaşına GönderYazdırYorum Yaz

 

İbrahim YILDIZ 

İSTANBUL - Türk Hava Yolları’na ait bir uçakla Londra’dan İstanbul’a gelen milli sporcularımız AtatürkHavalimanı’nda çiçeklerle karşılandı. Londra’da düzenlenen olimpiyatlarda madalya kazanan sporcularımız, "Ülkemize madalyayla döndüğümüz için çok mutluyuz" dediler. Milli sporcular daha sonra gazeteciler ile toplu fotoğraf çekildi. 

HEDEFİM 2016 OLİMPİYATLARI 
2012 Londra Olimpiyatlarında güreşte bronz madalya kazanan milli sporcumuz Rıza Kayaalp, " Türkiyeolarak hedefimize tam ulaşamadık ama ülkemize ilk madalyayı ben getirdim. Arkasından diğer arkadaşlarımız iki altın iki gümüş kazandılar. Beş madalya ile olimpiyatları kapattık. Birçok favori arkadaşımız madalya şansısını kaybettiler. Onlarda alsalardı daha farklı olabilirdi. Hedefimiz en iyisi yapabilmek. Şimdiki hedefimiz önümüzdeki dünya ve Avrupa şampiyonlarında madalya kazanıp 2016’daki olimpiyatlarda altın madalyalar kazanmak istiyoruz. Ben genç bir sporcuyum çalışmayı seviyorum yapmam gereken işime odaklanmak ve en iyisi yapabilmektir" dedi. 

TÜRK HALKINA ARMAĞAN OLSUN 
Olimpiyatlarda altın madalya kazanan milli sporcumuz Servet Tazegül ise duygularını şöyle dile getirdi: 

"Altın madalya ile ülkeme döndüğümüz için çok mutluyum. Bu madalyayı tüm Türkiye ye armağan ediyoruz. Büyük bir heyecanla yurda döndük. Türkiye’yi mutlu etmek çok güzel bir şey. O ringte kazandığım başarıyla tüm Türk halkını mutlu ettim." 
Londra’da gümüş madalya kazanan Nur Tatar madalya ile Türkiye’ye dönmekten büyük mutluluk duyduğunu belirterek madalyayı tüm Türk halkına armağan ettiğini söyledi. 

AYNI YARIŞTA İKİ MADALYA KAZANDILAR 
Atletizmde kadınlar 1500 metrede altın madalya kazanan Aslı Çakır Alptekin ve gümüş madalya kazanan Gamze Bulut ise madalya töreninde Türk bayrağını dalgalandırdıkları için mutlu olduklarını söylediler. 

Altın madalya kazanan Alptekin, " Çok mutluyuz. 10 Ağustos’ta herkes bizimle birlikteydi. Türk olmaktan çok mutluyum. Ne mutlu Türküm diyene bize destek veren dua eden herkese teşekkür ediyorum" dedi. 

Aynı yarışta ikinci olarak gümüş madalya kazanan Gamze Bulut ise "Türk bayrağını dalgalandırmak ve o bayrakla tur atmak gerçekten çok güzel bir duygu. Bizlere dua eden herkese teşekkür ediyorum. Her kes bizim için tek yürek oldu" dedi. (dha)

0