Soru

iyi1 kullanıcısının avatarı

Aydınlatma teknolojilerinin insan ve toplum yaşamı üzerinde etkileri nelerdir kısa metin

gönderen Iyi1

Daha fazla açıklamaya mı ihtiyacın var? Sor!

Bu soruyu Iyi1 kullanıcısına sor...

Cevaplar

Cevaplar

1
OvackNergiz kullanıcısının avatarı
OvackNergiz cevapladı
Aydınlatma teknolojilerinin insan ve toplum yaşamına etkileri, aydınlatma teknolojilerinin insan ve toplum yaşamı üzerine etkileri konusunda sizlere bilgi vereceğiz.Işık, evren de dahil olmak üzere tüm dünyanın enerji kaynağıdır. Bitkiler ışık enerjisi ile kendi besinlerini üretirler. Bitkilerin ışık sayesinde ürettikleri besinlerden hem bitkiler hem hayvanlar hem de insanlar faydalanır.Aydınlatma teknolojisi geliştikçe insan ve toplum yaşamında da değişiklikler oldu ve böylece insanların yaşam standartları biraz daha yükseldi.Evlerde, hastanelerde, havaalanlarında, otoyollarda, alışveriş merkezlerinde ve terminallerde aydınlatma amacıyla aydınlatma teknolojisi kullanılmaktadır.Aydınlatma teknolojisinin ürünleri insanlar tarafından uyarı amaçlı da kullanılabilmektedir. Örneğin, buzdolabına aydınlatma ışı konur ve buzdolabının kapağı açık kaldığında lamba yanar ya da ütü fişteyken ışığı yanar ve çalıştığını gösterir.Aydınlatma araçları hava karardığında trafikte olan şoförlere de yol gösterir. Bariyerlerin üzerindeki küçük aydınlatmalar insanların yolu bulmalarına yardımcı olur.Denizlerin derinliklerine gidildikçe karanlık olmaktadır, güneş ışığı kesilmektedir. Ancak aydınlatma teknolojisi sayesinde okyanusların derinlikleri araştırılabilmektedir.Hastaneler ve fabrikalar gibi gece gündüz çalışan kuruluşlar da aydınlatma teknolojileri sayesinde geceleri de aydınlatılabilir ve böylece buralar rahatça hizmet verebilirler.
:D

 • 4 Yorum
 • Şikayetim var!
 • Teşekkürler (1)
 • oy ver Seviye: 5, Oylar: 1

Yorumlar

 • iyi1 kullanıcısının avatarı biraz uzun ama neyseIyi1
  şikayetim var!
 • ayşenur1234567890 kullanıcısının avatarı Evlerde, hastanelerde, havaalanlarında, otoyollarda, alışveriş merkezlerinde ve terminallerde aydınlatma amacıyla aydınlatma teknolojisi kullanılmaktadır.
  Aydınlatma teknolojisinin ürünleri insanlar tarafından uyarı amaçlı da kullanılabilmektedir. Örneğin, buzdolabına aydınlatma ışı konur ve buzdolabınınkapağı açık kaldığında lamba yanar ya da ütü fişteyken ışığı yanar ve çalıştığını gösterir.Aydınlatma araçları hava karardığında trafikte olan şoförlere de yolgösterirBariyerlerin üzerindekiAyşenur1234567890
  şikayetim var!
 • ayşenur1234567890 kullanıcısının avatarı olur mu bu?Ayşenur1234567890
  şikayetim var!
 • iyi1 kullanıcısının avatarı olurIyi1
  şikayetim var!
Bu cevap için yorumunu buraya yaz...