Ödevlerde
ücretsiz yardım!

Soruların %80'i 10 dakika içerisinde yanıt alır

Soru ekle

Telefonuna yükle

Soru

takip et

Aydınlatma teknolojilerinin insan ve toplum yaşamı üzerinde

aydınlatma teknolojilerinin insan ve toplum yaşamı üzerinde etkileri nelerdir kısa metin
şikayetim var!

Daha fazla açıklamaya mı ihtiyacın var? Sor!

Bu soruyu Iyi1 kullanıcısına sor...

Cevaplar

Aydınlatma teknolojilerinin insan ve toplum yaşamına etkileri, aydınlatma teknolojilerinin insan ve toplum yaşamı üzerine etkileri konusunda sizlere bilgi vereceğiz.Işık, evren de dahil olmak üzere tüm dünyanın enerji kaynağıdır. Bitkiler ışık enerjisi ile kendi besinlerini üretirler. Bitkilerin ışık sayesinde ürettikleri besinlerden hem bitkiler hem hayvanlar hem de insanlar faydalanır.Aydınlatma teknolojisi geliştikçe insan ve toplum yaşamında da değişiklikler oldu ve böylece insanların yaşam standartları biraz daha yükseldi.Evlerde, hastanelerde, havaalanlarında, otoyollarda, alışveriş merkezlerinde ve terminallerde aydınlatma amacıyla aydınlatma teknolojisi kullanılmaktadır.Aydınlatma teknolojisinin ürünleri insanlar tarafından uyarı amaçlı da kullanılabilmektedir. Örneğin, buzdolabına aydınlatma ışı konur ve buzdolabının kapağı açık kaldığında lamba yanar ya da ütü fişteyken ışığı yanar ve çalıştığını gösterir.Aydınlatma araçları hava karardığında trafikte olan şoförlere de yol gösterir. Bariyerlerin üzerindeki küçük aydınlatmalar insanların yolu bulmalarına yardımcı olur.Denizlerin derinliklerine gidildikçe karanlık olmaktadır, güneş ışığı kesilmektedir. Ancak aydınlatma teknolojisi sayesinde okyanusların derinlikleri araştırılabilmektedir.Hastaneler ve fabrikalar gibi gece gündüz çalışan kuruluşlar da aydınlatma teknolojileri sayesinde geceleri de aydınlatılabilir ve böylece buralar rahatça hizmet verebilirler.
:D

OvackNergiz kullanıcısının avatarı OvackNergiz Teşekkürler (1) Seviye: 5, Oylar: 1
şikayetim var!

Yorumlar

 • iyi1 kullanıcısının avatarı iyi1

  biraz uzun ama neyse

  şikayetim var!
 • ayşenur1234567890 kullanıcısının avatarı ayşenur1234567890

  Evlerde, hastanelerde, havaalanlarında, otoyollarda, alışveriş merkezlerinde ve terminallerde aydınlatma amacıyla aydınlatma teknolojisi kullanılmaktadır.
  Aydınlatma teknolojisinin ürünleri insanlar tarafından uyarı amaçlı da kullanılabilmektedir. Örneğin, buzdolabına aydınlatma ışı konur ve buzdolabınınkapağı açık kaldığında lamba yanar ya da ütü fişteyken ışığı yanar ve çalıştığını gösterir.Aydınlatma araçları hava karardığında trafikte olan şoförlere de yolgösterirBariyerlerin üzerindeki

  şikayetim var!
 • ayşenur1234567890 kullanıcısının avatarı ayşenur1234567890

  olur mu bu?

  şikayetim var!
 • iyi1 kullanıcısının avatarı iyi1

  olur

  şikayetim var!
Bu cevap için yorumunu buraya yaz...

Aradağını bulamadın mı?

Soru sor