×

ÖDEVİNE ÜCRETSİZ YARDIM AL!

NEDEN EODEV'E KATILMALIYIM?

  • Derslerin hakkında sorular sor
  • Açıklayıcı çözümlerle daha iyi öğren
  • Benzer ödevlere göz at

1-Aşagıdakilerden hangisi dinleyicilerin de tartışmaya katılabildiği bir türdür? A) konferans B) sempozyum C) panel D) Forum E) münazara 2-Aşagıdaki

cümlelerin hangisinde anlatım bozukluğu vardır ? A) İlgililer bu konuda görüş alışverisinde bulundular. B)Bu tür etkinliklerin çoğaltılması gerektiğini düşünüyorum. C:) Gazetelerde yer alan haberleri degerlendirecekler. D) bundan sonraki amacımız halkı bilinçlendirmek olacak E) o dönemde para üç katı değer kaybetmişti. 3- aşagıdakilerden hangisi haber cümlesi değildir ? a) bu konuda onun da fikrini almak istedik. B)bu havada dışarı çıkarsan hastalanırsın. C) binanın alt katında bir garaj varmış. D) yarınki oyuna biz de gelelim. E) televizyondaki filmi beğenerek izledik.

2

Cevaplar

2012-10-04T16:33:20+00:00

b şıkkı olabilir mi emin değil,im

0 0 0
2012-10-04T16:46:40+00:00

1-Aşagıdakilerden hangisi dinleyicilerin de tartışmaya katılabildiği bir türdür? A) konferans B) sempozyum C) panel D) Forum E) münazara 2-Aşagıdaki cümlelerin hangisinde anlatım bozukluğu vardır ? A) İlgililer bu konuda görüş alışverisinde bulundular. B)Bu tür etkinliklerin çoğaltılması gerektiğini düşünüyorum. C:) Gazetelerde yer alan haberleri degerlendirecekler. D) bundan sonraki amacımız halkı bilinçlendirmek olacak E) o dönemde para üç katı değer kaybetmişti. 3- aşagıdakilerden hangisi haber cümlesi değildir ? a) bu konuda onun da fikrini almak istedik. B)bu havada dışarı çıkarsan hastalanırsın. C) binanın alt katında bir garaj varmış. D) yarınki oyuna biz de gelelim. E) televizyondaki filmi beğenerek izledik.

1-b

2a

3-d

0 0 0
Beyin
  • Beyin
  • Yardımcı
Cevaptan emin değil misin?
EODEVLE DAHA FAZLA ÖĞREN!
Ödevlerinde zorlanıyor musun?
Ücretsiz yardım iste!
  • Soruların %80'i 10 dakika içerisinde yanıt alır
  • Sadece cevaplar vermeyiz,aynı zamanda açıklarız da
  • Kalite uzmanlarımız tarafından denetlenir