Ödevlerde
ücretsiz yardım!

Soruların %80'i 10 dakika içerisinde yanıt alır

Soru ekle

Telefonuna yükle

Soru

takip et

Ağacın insana ve çevreye yararları ile ilgili kompozisyon

ağacın insana ve çevreye yararları ile ilgili kompozisyon
şikayetim var!

Daha fazla açıklamaya mı ihtiyacın var? Sor!

Bu soruyu Karakaşı kullanıcısına sor...

Cevaplar

bilgisayardaki arama motorlarina gir . orada agacin insana ve cevreye olan yararlarini bulursan oradaki bilgilerle kendi dusuncelerini giris gelisme ve sonuc olarak 3 seye ayirirsin . sana ancak bu kadar ardim edebiliyorum . simdi kompozisyon dedigin sey 1-2 dakikada yazilacak onemsiz bir sey degildir nihayetinde . hem kompozisyon yazmak icin biraz zaman gerekli benim zamanim da kisitli . beni anladigini dusunuyorum . 
Silinmiş hesap kullanıcısının avatarı Silinmiş hesap Teşekkürler (2)
şikayetim var!

Yorumlar

  • Silinmiş hesap kullanıcısının avatarı Silinmiş hesap

    benim de komposizyon odevim var arkadasim . ama kompozisyonu tamamen kendim yazmaliyim . insanlar neden bu kadar puan icin koskoca bir kompozisyon yazsinlar ki ben olsam yazardim ama zamanim kisitli dedim ya . beklemeyi ve sabretmeyi de hic sevmem umarim beni anlamissindir arkadasim

    şikayetim var!
Bu cevap için yorumunu buraya yaz...
Ağacın Faydaları NelerdirAğacın Faydaları Ağacın faydaları saymakla bitmiyor. Ormanlık alanlardaki hava daha temiz olduğunu hepimiz biliyoruz. Bunun sebeplerinden bazıları da şunlardır. Bir ağaç yılda 700 kilo toz emiyor. Bir hektar çam ormanının ise yılda emdiği toz miktarı 30 – 40 ton arasında. Bu nedenle ormanların havası, kentlerin havasına göre yüzde 99 daha az toz içeriyor. Ayrıca ağacın yapraklarıyla toksik ve radyoaktif maddeleri emerek atmosferi temizlediği biliniyor. Bir ağaç yılda 50 metreküp temiz su üreterek, yeryüzünde kuraklığı engelliyor. Toprağın ölümü demek olan erozyonu,en iyi şekilde ağaçlar önlüyor. Bir ağaç kökleriyle yılda 30 bin litre su çekerek verimli toprağın akmasını engelliyor. 

Aşırı yağışlı ve kurak havalarda bir sünger gibi davranarak, fazla su emiyor ve gerektiğinde geri veriyor. Ağaçlar toprağı canlı ve verimli tutuyorlar. Organik atıkların parçalanıp dönüşmesine yardımcı oluyor, minerallerin çözülüp azot bağlantılarının kurulmasını sağlıyorlar. 100 yaşındaki bir kayın ağacı 60 insanın günlük ihtiyacına yetecek oksijen üretiyor, yılda bir ton toz süzüyor bakterileri de etkisizleştiriyor. Bu yıl daha fazla ağaç dikelim. 

Ben ekleyim,bununla ilgili bir Hadis-i Şerif var:Kıyamet koparken bile elinizde fidan varsa bırakmayın,dikin.

aymuze kullanıcısının avatarı Aymuze Teşekkürler (0)
şikayetim var!

Yorumlar

Bu cevap için yorumunu buraya yaz...

Aradağını bulamadın mı?

Soru sor