×

ÖDEVİNE ÜCRETSİZ YARDIM AL!

NEDEN EODEV'E KATILMALIYIM?

  • Derslerin hakkında sorular sor
  • Açıklayıcı çözümlerle daha iyi öğren
  • Benzer ödevlere göz at

Cevaplar

2015-07-13T08:56:05+00:00

ONAYLANMIŞ CEVAP

×
Uzmanlar tarafından teker teker incelenmiş onaylı cevaplar, doğru ve güvenilir bilgileri içermektedir. Eodev içerisinde moderatörler tarafından kontrol edilmiş milyonlarca kaliteli cevap vardır ancak onaylanmış cevaplar mükemmel ötesidir.
Merhaba; ● nedenleri; milliyetçilik fikirleri. Osmanlı devletinin trablusgarp savasiyla ugrasmasi. Rusyanin balkan devletlerini osmanli devletine karşı kışkırtması. 》iki balkan savasi olmustur, bunların genel sonuçları; ▪ Birinci meşrutiyet 'den beri geçerli olan Osmanlicilik görünüşü önemini yitirdiginden dolayı Türkçülük politikası etkili ölmüştür. ▪ Osmanlı devletinin balkanlardaki hakimiyeti sona ermiş. Ege adaları ve makedonya elden çıkmıştır. ▪ Bugunku Turk - Bulgar siniri büyük ölçüde tespit edilmiştir. ▪ Ittihat - terakki cemiyeti yönetimi ele geçirmiş. ▪ Yüzbinlerce Türk , yıllarca yaşadıkları toprakları terk ederek Doğu Trakya ve Anadolu ya göç etmiştir. Yerlerinde kalanlar da büyük baskı, zulüm görmüştür. ▪ Savaş sonrası ittihat - terakki partisi yöneticileri , orduda islahat yapılması gerektiğini anlamış, kara ordusunu ıslah etmek için almanya dan subay getirmişlerdir. Bu durum da osmanli - almanya nin yakınlaşmasını sağlamıştır... ●●● ☆Basarilar...! ☆
0 0 0
2015-07-13T09:00:54+00:00

ONAYLANMIŞ CEVAP

×
Uzmanlar tarafından teker teker incelenmiş onaylı cevaplar, doğru ve güvenilir bilgileri içermektedir. Eodev içerisinde moderatörler tarafından kontrol edilmiş milyonlarca kaliteli cevap vardır ancak onaylanmış cevaplar mükemmel ötesidir.
-Fransız ihtilali sonucu dünyaya yayılan Milliyetçilik akımı
-Rusya’nın geliştirdiği Panslavizm akımı ile Balkan devletlerini Osmanlı’ya karşı kışkırtması
-Osmanlı Devleti’nin iyice zayıflaması
-Balkan devletlerinin yıkılmakta olan Os­manlı topraklarını ele geçirmek ve geniş­lemek istemeleri (bir nevi sömürgecilik anlayışı benimsemeleri)
-Avrupalıların Balkan uluslarını Osmanlıya karşı kışkırtmaları
-Osmanlı Devleti’nin siyasi ve askeri bakımdan çökmüş olması
-Osmanlı’nın batıya ayak uyduramayıp, bilim ve teknolojik açıdan çağının gerisin­de kalması.Ve bu nedenle de ıslahat yapılmaması,yapılsa bile halkın memmun olmayıp isyanlara başvurması.

İYİ DERSLER...


1 5 1
Beyin
  • Beyin
  • Yardımcı
Cevaptan emin değil misin?
EODEVLE DAHA FAZLA ÖĞREN!
Ödevlerinde zorlanıyor musun?
Ücretsiz yardım iste!
  • Soruların %80'i 10 dakika içerisinde yanıt alır
  • Sadece cevaplar vermeyiz,aynı zamanda açıklarız da
  • Kalite uzmanlarımız tarafından denetlenir