×

ÖDEVİNE ÜCRETSİZ YARDIM AL!

NEDEN EODEV'E KATILMALIYIM?

  • Derslerin hakkında sorular sor
  • Açıklayıcı çözümlerle daha iyi öğren
  • Benzer ödevlere göz at

Cevaplar

2013-01-15T15:42:56+00:00

Hazar Kaplanı veya Pers Kaplanı (Panthera tigris virgata) : Hazar kaplanları yalnız yaşayan hayvanlardır. En batıda Türkiye olmak üzere Hazar denizi etrafında, Kafkasya’da İran, Türkmenistan, Afganistan’ın kuzey kesimlerinde ve Moğalistan bölgelerinde yaşamaktaydı. En son 1970 yılında Rusya'daki türün son üyesinin ölümüyle yok oldu.1 5 1
2013-01-15T15:44:01+00:00

İSTANBUL - Uluslararası haber ajansı Reuters, soyları tükenme tehlikesiyle karşı karşıya bulunan dünyaca ünlü Van kedileriyle ilgili ayrıntılı bir haber hazırladı. Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Van Kedisi Araştırma Merkezine giderek çekim yapan Reuters ekibi, merkezin müdürü Prof. Dr. Zahit Ağaoğlu ile konuştu. Ağaoğlu, kedilerin soylarının kurtarılması için finansmana ihtiyaç duyduklarını belirtiyor.Farklı renkteki gözleri ve kendilerine has özellikleriyle tüm dünyada tanınan Van kedilerinin soyları tükenmek üzere. Yüzüncü Yıl Üniversitesi Van Kedisi Araştırma Merkezi, bu benzersiz kedilerin korunması için çalışma yürütüyor.

100 kedinin koruma altında tutulduğu merkezin müdürü Prof. Dr. Zahit Ağaoğlu, Van sokaklarında artık Van kedisinin dolaşmadığına dikkat çekiyor.

Merkezde Van kedilerinin hastalıklardan korunması için büyük özen gösteriliyor. Yetkililer, bölgede etkili olan kuş gribinin Van kedilerine bulaşma riskinin çok düşük olduğunu söylüyor. Merkezde, kedilerinin üremeleri için de bir program yürütülüyor. Ancak yetkililer yeterli kaynak bulamamaktan şikayetçi.

Van kedilerinin korunması için daha fazla finansmana ihtiyaç duyduklarını belirtiyorlar.

1 1 1
Beyin
  • Beyin
  • Yardımcı
Cevaptan emin değil misin?
EODEVLE DAHA FAZLA ÖĞREN!
Ödevlerinde zorlanıyor musun?
Ücretsiz yardım iste!
  • Soruların %80'i 10 dakika içerisinde yanıt alır
  • Sadece cevaplar vermeyiz,aynı zamanda açıklarız da
  • Kalite uzmanlarımız tarafından denetlenir