×

ÖDEVİNE ÜCRETSİZ YARDIM AL!

NEDEN EODEV'E KATILMALIYIM?

  • Derslerin hakkında sorular sor
  • Açıklayıcı çözümlerle daha iyi öğren
  • Benzer ödevlere göz at

Cevaplar

2013-01-28T10:45:52+00:00

hersey bir hayir vardir bir zamanlar afrikadaki bir ulkede hukum sure bir kral vardi. kral, daha cocuklugundan itibaren arkadas oldugu, birlikte buyudugu bir dostunu hic yanindan ayirmazdi. nereye gitse onu da beraberinde gotururdu. kralin bu arkadasinin ise degisik bir huyu vardi. ister kendi basina gelsin ister baskasinin, ister iyi olsun ister kotu, her olay karsisinda hep ayni seyi soylerdi: “bunda da bir hayir var!” bir gun kralla arkadasi birlikte ava ciktilar. kralin arkadasi tufekleri dolduruyor, krala veriyor, kral da ates ediyordu. arkadasi muhtemelen tufeklerden birini doldururken bir yanlislik yapti ve kral ates ederken tufegi geriye dogru patladi ve kralin bas [...]                   kısa yaptım biraz afedersin

1 1 1
2013-01-28T11:59:08+00:00

İnsanların kalbi aç olması daha kötüdür sevgiden yoksundur ama bazı insanlar vardır ki hem kalp tokluğu hem de karın tokluğuyla yaşarlar ama böyle insanlar azdır ya karın tokluğyla ya da kalp tokluğuyla yaşarlar karnı aç olanlar karnını doyurabilecek bi yemek bulabilirler ama kalbi aç olanlar her yerden sevgi bulamazlar.(Bu arada hikaye istiyormuşsun yeni fark ettim:)

Eski bir zamanlarda bir aile yaşarmış küçük bir kulübede bu ailenin her ün karnı açmış ama kalpleri hiç aç değilmiş çünkü karınları aç osla da mutlu br ailelermiş.Sevgiyle doyuyorlarmş. Bu ülkenin bir de padişahı varmış. Karınları hep tokmuş hiç aç değilmiş ama kalp açlığı çekiyorlarmış bu ailede hiç sevgi yokmuş. Bu adama biraz kalp tokluğu yaşayabilmek için ülkesindeki en sevgili aileyi bulmalarını emretmiş askerlerine askerler bütün ülkeyi aramışlar herkese sorup soruşturmuşlar en sonunda ormanın ortasındaki yaşayan aileyi bulmuşlar ve saraya getirmişler padişah onlara nasıl bu kadar mutlu olduklarını sormuş adam da bir bir anlatmış karın açlığı olunca kalp açlığı da olmayacağını padişah bu anlatılanlara çok şaşırmış. Aileye bolca altın vermiş ve adamın verdiği tavsiyeleri uygulamış böylece hiç bir taraf da açlık çekmemiş.

 

 

zamanım yoktu ve bu kadar yazabildim senden tek istediğim şu benimkisini en iyi seçebilir misin iki saattir uğraşıyorum burda =) 

8 4 8
Beyin
  • Beyin
  • Yardımcı
Cevaptan emin değil misin?
EODEVLE DAHA FAZLA ÖĞREN!
Ödevlerinde zorlanıyor musun?
Ücretsiz yardım iste!
  • Soruların %80'i 10 dakika içerisinde yanıt alır
  • Sadece cevaplar vermeyiz,aynı zamanda açıklarız da
  • Kalite uzmanlarımız tarafından denetlenir