Ödevlerde
ücretsiz yardım!

Soruların %80'i 10 dakika içerisinde yanıt alır

Soru ekle

Telefonuna yükle

Soru

takip et

DÜNYA GÜNEŞ VE MEVSİM KELİMELERİNİN İÇİNDE GEÇTİĞİ Bİ

DÜNYA GÜNEŞ VE MEVSİM KELİMELERİNİN İÇİNDE GEÇTİĞİ Bİ GAZETE HABERİ (LÜTFEN ABUK SABUK BİŞEY YAZMAYIN ŞİKAYET EDERİM)

şikayetim var!

Daha fazla açıklamaya mı ihtiyacın var? Sor!

Bu soruyu Yusuuf60 kullanıcısına sor...

Cevaplar

http://www.sabah.com.tr/Dunya/2012/06/02/gunesin-etkisini-kanitlayan-kare buyur arkadaşım bizde bu konuyu işlemiştik 1 tane değil bir çok haber bulabilirsin bir sorun olursa mesaj at

aylingorgun kullanıcısının avatarı Aylingorgun Teşekkürler (4) Seviye: 3, Oylar: 2
şikayetim var!

Yorumlar

Bu cevap için yorumunu buraya yaz...

http://www.haber-bul.com/haber-bul.php?cx=009359047145154514262%3Aj5plhqvzp5u&cof=FORID%3A11&ie=iso-8859-9&q=d%FCnya+g%FCne%FE+mevsim bu sitede istediğin haberi bulabilşirsin

 

 

 

Güneş enerjisiyle çalışan uçak ilk kıtalararası uçuşunu yapıyor...

Güneş enerjisinden başka bir güç kullanmayan prototip uçak "Solar Impulse", İsviçre'den Fas'a giderek, ilk kıtalararası uçuşunu yapıyor.

Pilotluklarını Bertrand Piccard ve Andre Borschberg'in yaptığı güneş uçağının bu testi başarılı olursa, 2014'te bir dünya turu planlanıyor.
Tüm kanatları 12 bin güneş hücresi ile kaplı uçak 60,4 metre kanat genişliği, 21,9 metre uzunluk ve bin 600 kilogram ağırlığa sahip bulunuyor.

Kokpitinde basınç ayarlaması bulunmaması nedeniyle 8 bin 500 metre irtifanın üzerine çıkamayan prototip uçağın, her biri 6 kW gücünde dört motoru ve motorları besleyen polimer lityum bataryası bulunuyor.

Deneme uçuşunun ilk ayağında 24 Mayıs'ta İsviçre'nin Payerne kentinden kalkan ve pilotluğunu Andre Borscberg'in yaptığı güneş uçağı, saatte ortalama 89 km hızla 17 saatte Madrid'e ulaştı.

Deneme uçuşunun perşembe başlaması beklenen ikinci ayağında, diğer pilot Bertrand Piccard 2 bin 500 kilometrelik uçuşunu yapacak.

Ssefer kullanıcısının avatarı Ssefer Teşekkürler (1)
şikayetim var!

Yorumlar

Bu cevap için yorumunu buraya yaz...

Aradağını bulamadın mı?

Soru sor