Ödevlerde
ücretsiz yardım!

Soruların %80'i 10 dakika içerisinde yanıt alır

Ödev ekle

Telefonuna yükle

Android iOS

Ödev

takip et

tohumların yayılma yolları çeşitli kaynaklardan arştırınız.

tohumların yayılma yolları çeşitli kaynaklardan arştırınız. sonuçlarınızı sınıf panonuzda sergileyiniz. 6.sınıfım birazcık uzun olsun lütfen bir önceki sorumuda 5 6 satır yazarsanız sevinirim :)

 

ŞİKAYET BİLDİR!

Yorum ekle

Cevaplar

Tohumlar bitkilerin nesillerini sürdürmelerini sağlar. Bazı meyveler tek tohumluyken, bazıları çok sayıda tohuma sahiptir. Tohumların farklı büyüklük, şekil ve sayıda olmaları farklı çevre şartlarına uyma yeteneklerini artırır ve nesillerinin devamını sağlar.
Akçaağaç tohumları helikopter pervanesi gibi dönerek düşer. At kestanesi ağacının yeşil renkli dikenli meyveleri içinde gelişen tohumlar, meyve olgunlaşınca yere düşer. Karahindiba bitkisinin tohumları rüzgârla çevreye dağdır. Böğürtlen, kuşlar tarafından yenilir ve tohumları kuşların dışkısıyla toprağa karışır. Tohumlar rüzgârla, suyla, hayvanlara yapışarak ya da hayvanlar tarafından yenilerek yayılır.

BeatifulGirl kullanıcısının avatarı BeatifulGirl 09.10.2012 Teşekkürler (5) Seviye: 5, Oylar: 6
ŞİKAYET BİLDİR!

Yorum ekle

çiçeklerin üzerin arılar,kelebekler gibi çeşili böcekler gelir.bir süre sonra arılar polenlerini topladıkları için başka bir çiçeğe geçer kelebekler polenlerin bir kısmını yiyecek olarak yer diğer böcekler ise bu çiçekle işi bitmiştir.çiçekler  hem dişi hem erkek olabiliyor.böcekler başka bir çiçeğe geçerken üzerlerinde biraz polen kalmıştır ve çiftleşme oluşur.bu sayede yeni bir çiçek oluşur.

ZekZiyilikMeleği kullanıcısının avatarı ZekZiyilikMeleği 09.10.2012 Teşekkürler (5)
ŞİKAYET BİLDİR!

Yorum ekle

Aradağını bulamadın mı?

Soru sor