Cevaplar

2012-10-11T17:18:02+03:00

kaçıncı sınıfsın hangi konuyla anlatmya of pof

0
2012-10-11T17:18:51+03:00

11 OCAK 1905 - KURMAY STAJI İÇİN 5 İNCİ ORDU 30 UNCU SÜVARİ ALAYI’NA ATANDI.





13 EKİM 1907 - SELANİKTEKİ 3 ÜNCÜ ORDU KARARGAHINA ,





22 HAZİRAN 1908 - RUMELİ ŞARK DEMİRYOLLARI MÜFETTİŞLİĞİ’NE GETİRİLDİ





13 OCAK 1909 - 3 ÜNCÜ ORDU REDİF,17 İNCİ SELANİK TÜMENİ KURMAYLIĞI’NA VE BU ARADA

“HAREKET ORDUSU”NUN BİRİNCİ KADEMESİNDE KURMAY BAŞKANLIĞINA,





5 KASIM 1909 - 3 ÜNCÜ ORDU KARARGAHI’NA,





6 EYLÜL 1910 - 3 ÜNCÜ ORDU SUBAY TALİMGAHI KOMUTANLIĞI’NA,





1 KASIM 1910 - TEKRAR 3 ÜNCÜ ORDU KARARGAHINA,





15 OCAK 1911 - 5 İNCİ KOLORDU KARARGAHI’NA,SONRADAN KIDEMLİ YÜZBAŞI RÜTBESİYLE

38 İNCİ PİYADE ALAY KOMUTANLIĞINA,





13 EYLÜL 1911 - GENELKURMAY KARARGAHI’NA,





1 OCAK 1912 - BİNGAZİ VE DERNE ŞARK GÖNÜLLÜLERİ KOMUTANLIĞI’NA,





11 MART 1912 - DERNE KOMUTANLIĞI’NA,





24 EKİM 1912 - İSTANBUL’A DÖNDÜ,





21 KASIM 1912 - GENEL KARARGAH EMRİNE VERİLDİ.AKDENİZ BOĞAZI

KUVVEİ MÜRETTEBE KOMUTANLIĞI HAREKAT ŞUBESİ MÜDÜRÜ,

DAHA SONRA DA BOLAYIR KOLORDUSU KAURMAY BAŞKANI,





27 EKİM 1913 - SOFYA ASKERİ ATEŞESİ,





11 OCAK 1914 - SOFYA GÖREVİNE EK OLARAK BELGRAD ATEŞEMİLİTERİ,





20 OCAK 1915 - 19 UNCU TÜMEN KOMUTANI,





28 TEMMUZ 1915 - 15 NCİ KOLORDU KOMUTANI,





8 AĞUSTOS 1915 - ANAFARTALAR GRUP KOMUTANI,





19 AĞUSTOS 1915 - ANAFARTALAR GRUP KOMUTANLIĞINA EK OLARAK 16 NCI KOLORDU KOMUTANI,





27 OCAK 1916 - KARARGAHI EDİRNE’DE OLAN VE 25 KASIM 1916’DA DİYARBAKIR’A

NAKLEDİLEN 16 NCI KOLORDU KOMUTANLIĞI,





7 MART 1917 - 2 NCİ ORDU KOMUTANI,





5 TEMMUZ 1917 - 7 NCİ ORDU KOMUTANI,





9 EKİM 1917 - BECAYİŞEN 2 NCİ ORDU KOMUTANI,





7 KASIM 1917 - GENEL KARARGAH EMRİNE,





20 ARALIK 1917 - VELİAHTLA BİRLİKTE ALMANYA GEZİSİNE GİTTİ.





7 AĞUSTOS 1918 - 7 NCİ ORDU KOMUTANI,





31 EKİM 1918 - 7 NCİ ORDU KOMUTANLIĞI İLE BİRLİKTE YILDIRIM ORDULARI GRUP KOMUTANLIĞINA,





7 KASIM 1918 - YILDIRIM ORDULARI GRUBU’NUN LAĞVEDİLMESİ ÜZERİNE HARBİYE NEZARETİ EMRİNE,





30 NİSAN 1919 - ASKERİ VE MÜLKİ YETKİLERLE, 9 UNCU ORDU KITAATI MÜFETTİŞLİĞİNE

( 15 HAZİRAN 1919’DAN SONRAKİ ADI 3 ÜNCÜ )





8 TEMMUZ 1919 - ERZURUM KONGRESİ ÖNCESİ ORDU MÜFETTİŞLİĞİNDEN VE ASKERLİK MESLEĞİNDEN İSTİFA ETTİ.





5 AĞUSTOS 1921 - TBMM ORDULARI BAŞKOMUTANI ( BU GÖREVİ ÜÇER AYLIK SÜRELERLE UZATILARAK 29 EKİM

1923’E KADAR SÜRDÜRMÜŞTÜR. )

0