Ödevlerde
ücretsiz yardım!

Soruların %80'i 10 dakika içerisinde yanıt alır

Ödev ekle

Telefonuna yükle

Android iOS

Ödev

takip et

Cevaplar

"İnsanlar arasında birliğin ve dayanışmanın iş başarma ve mutlu olma yolunda gerekli olduğuna inanan atalarımız "Bir elin nesi; iki elin sesi" demişler. Hayatın zorlukları ve doğal olaylar karşısında tek insan âciz ve kudretsizdir; silinmeye mahkûmdur. Başkalarından uzaklaşan, yalnız kendilerine inanan insanların daima yenilgiye uğrayışları bu gerçeği ispatlamak için yeterlidir.
Yaşamak, zorlukları yenmek, başarı yolunda mesafe kazanabilmek için insanların birbirlerinin güçlerine, fikir ve düşüncelerine ihtiyaçları vardır. Birinin düşünce ve görüşlerinin tükendiği yerde, diğerinin zekâsı ve buluşları sonuca ulaşmada yararlı olabilir. Birlik olunan yerde ele alınan işlerin başarı yolları daha doğru ve sağlam olarak bulunabilir; çalışma düzeni daha sağlam bir şekilde kurulabilir. Fikir ve görüş çatışmaları dahi, gerçeğin ortaya çıkmasına yardım eder.
Bütün girişim ve atılımlarımızda, daima bizden daha tecrübeli olanların fikir ve görüşlerine, yardımlarına başvuralım. Birliğin güçlü ahenginden ayrılmayalım."

aydeniz07 kullanıcısının avatarı Aydeniz07 07.03.2013 Teşekkürler (86) Seviye: 4, Oylar: 58
ŞİKAYET BİLDİR!

Yorum ekle

ir elin nesi var iki elin sesi var sözü yardımlaşmanın önemini anlatmak için söylenmiştir.Bir kişi her işi tek basına halledemez.Tek basına halletmeye kalktıgında mutlaka başaramayacagı işler olacaktır. Bu durumda yetersizolduğunu hissetdiğinde o kişinin yardım alması o işi başarmasını sağlayabilir.

Örneğin: Voleybol oynayan biri iki elini kullanmadan tek eliyle voleybol oynamaya kalkarsa sonuç başarısız olur.Bu örnekte olduğu gibi her zaman için başkalarının yardımına ihtiyaç duymamız normaldir.

İnsanın gücü sınırlıdır. Bunun için büyük işlerin üstesinden tek başına gelemez. Bu tür işleri başarabilmek için başkalarıyla işbirliğine, dayanışmaya girer. Güçleri birleştirerek zor işlerin altından böylelikle kalkar.

Bu atasözü bir anlam da birlik, beraberliği dayanışmayı ve yardımlaşmayı gösterir. İnsan tek başına bir işi ne kadar başarılı yapabilir ki! Ama destek alarak o işi daha başarılı şekilde gerçekleştirebiliriz. Bütün işlerinizde yardım almaktan ve insanlara yardım almaktan çekinmemeliyiz.

alitolgaenes kullanıcısının avatarı Alitolgaenes 07.03.2013 Teşekkürler (50)
ŞİKAYET BİLDİR!

Yorum ekle

Aradağını bulamadın mı?

Soru sor