hayalimdeki meslek ile ilgili kompozisyon

Bu soruyu Berkoouıu kullanıcısına sor...

Cevaplar çık

Öğretmenlik öyle bir meslek olmuştur ki yalnız bir meslek değil aynı zamanda insanın bütün hayatını içine alan bir meslek dalıdır.Öğretmenler bu sebepten dolayı diğer meslek guruplarından farklılıkları olmuş ve bu farklılığın da farkında olup bunu daha da farklı kılmışlardır.

Eğer bir milletin kurucusu olan insanlar dahi öğretmenlerin kendilerinden önde geldiğini ifade ediyorlarsa demek ki öğretmenlik çok kutsal bir görev halini almış demektir. Lakin yetişen her bireyi yetiştiren muhakkak yine bir öğretici öğretmendir. Toplum hayatında öğretmenler kadar önem kazanmış ve onları toplumda en üst düzeylerde tutan bir grup daha vardır ki onlarda öğrencileridir.

Bir öğrenci öğretmeni olmadan yol göstereni olmadan ne kadar ilerleme gösterir nereye nasıl ne kadar ilerleyebilir ki, bu sorunun cevabı olayı iyi bilen anlaması da ona kalan öğretmenlerdir. Lakin öğrencilerde öğretmenleri kadar önemlidir. Bunun için öğretmen ve öğrenciler birbirini tamamlayan ayrılmaz birer bütün gibidirler. Bir öğretmen bazen bir öğrencisinin kalbinde büyük bir yer kaplar, o öğrencide onu annesi,babası,abisi,ablası ve kardeşi gibi görmeye başlar.araların da sürekli ve samimi paylaşımlar ortaya çıkar.hangimiz öğretmenlerimiz değişince üzülmeyiz ki hangimiz okuldan uzak kalınca öğretmenimiz başta olmak üzere okulumu arkadaşlarımızı özlemeyiz ki, iyisiyle kötüsüyle öğretmenlerimizle bir ömür geçiriyoruz her şeyimizi paylaşıyoruz.
Onlar bize hayallerimi gerçekleştirmede öncülük yapan en önemli bireylerden biridirler. Hepimizin yaşadığı ve buna benzer olaylarının olduğuna ve başka hiçbir meslekte eşine rastlanmayacağına şahit olduğunuza da eminim. Bir öğretmen bir öğrenci için ne ifade eder; öğretmen yolumuzu kaybettiğimiz zaman en doğru pusulamızdır. En soğuk havalarda en sıcak montumuzdur, en çok üzüdüğümüz zaman acılarımızı paylaşmamızda en önde yer almaktadır.Küskünlüğümün olmadığı ve her fırsatta konuşmamıza ihtiyaç duyduğumuz kişiler olması da ayrıca bir nimettir diye düşünüyorum.

GÖREVLER 
Beden eğitimi konusu ile ilgili hangi bilgi, beceri, tutum ve davranışların, hangi yaş düzeylerindeki öğrenci gruplarına, hangi yöntemlerle kazandırılacağı, MEB tarafından onaylanan öğretim programları ve ilgili mevzuatta belirtilmiştir. - Beden eğitimi öğretmeni, bu program çerçevesinde,-Eğitim vereceği grubun düzeyine uygun bir çalışma planı hazırlar ve bu planı uygulayarak öğrencilere alanı ile ilgili bilgi ve beceri kazandırır, - Öğrencilerin başarılarını değerlendirir, başarı düzeylerini artırıcı önlemler alır, - Eğitici kol çalışmalarında görev alarak öğrencilerin yeteneklerini geliştirici etkinlikler düzenler, - Öğrencilerin gelişimlerini izler, sorunlarının çözümüne yardımcı olur, -Alanı ile ilgili gelişmeleri izler, bunların öğretim programlarına yansıtılması için ilgililere önerilerde bulunur, - Nöbetçi olduğu günlerde, okulun düzen ve disiplinini sağlamak üzere görev yapar,-Sınıf öğretmeni olarak, öğrencilerin alan ve ders seçmelerine yardımcı olur, yönetimle ilişkilerini sağlamaya çalışır.

Merhaba! Hala cevaptan emin değilsen…

Sonraki cevabı gör

Ödevlerde
ücretsiz yardım!

Ödevlerinde zorlanıyor musun?
Ücretsiz yardım iste!

Soruların %80'i 10 dakika içerisinde yanıt alır

Sadece cevaplar vermeyiz,aynı zamanda açıklarız da

Kalite uzmanlarımız tarafından denetlenir