×

ÖDEVİNE ÜCRETSİZ YARDIM AL!

NEDEN EODEV'E KATILMALIYIM?

  • Derslerin hakkında sorular sor
  • Açıklayıcı çözümlerle daha iyi öğren
  • Benzer ödevlere göz at

Cevaplar

2012-10-21T11:15:14+00:00

Yılın Sorusu: Başbakan Olsaydınız Ne Yapardınız ?

Bana sorarsanız öncelikle şu ortadaki açılımları kaldırırdım. Çünkü bugün siz kürt açılımı derseniz yarın lazı,çerkezi,abazası,gürcüsü bana da hak ver diyecek. Cıngar çıkacak. 

Bunun haricinde tarım ve hayvancılığa el atmak gerekli. Şöyle; ülkeye hep yabancı hayvanlar geliyor. Tarım,hayvancılık faizsiz olarak devlet bankalarıyla desteklenir. Aşiret ağalarının bir dünya gereksiz toprakları var. Bunları pay edip, eşit miktarda halk ihalesiyle dağıtılmalı. 
Gıda sektöründe, marketlerin durumu zaten ortada. Kazançların bol olmasından değil, malların sürekli olarak yabancılığından bahsediyorum. Yerli malı tüketimine tam destek sağlanacak.
Üretim gücü dediğim gibi tarım ve hayvancılığa destek verilerek sağlanacak.

3 2 3
2012-10-21T11:34:47+00:00

Cumhur halk demek, cumhurbaşkanı ise halkın önderi. Yasaya göre 40 yaşını doldurmuş, yüksek tahsilli, seçme ve seçilme özelliklerine sahip olan TC vatandaşları arasından seçilmek şartlarındandır.

 

Dolayısıyla ben şu an için bu özelliklere sahip değilim. Ancak eğer cumhurbaşkanı olmuş olsaydım ulusuma şu konularda önderlik etmek isterdim: Halkın tam bağımsız gerçek demokratik düzende inanç, düşünce, sağlık, yaşama hakları açısından en mükemmel koşullarda yaşaması için uğraş verirdim. Çağdaş uygarlık düzeyini aşmış, özgür, bilge, hoşgörülü, mutlu ve sağlıklı bireyler olarak toplumsal huzurun en güzel örneklerini sunması için çabalardım. Kısacası kaderde, kıvançta, tasada bir ve bütün olabilmeleri için tüm gayretimi gösterirdim.

 

daha farkli yazilara ulaşmak icin bu siteye girebilirsin

http://sektoreel.zaman.com.tr/sektoreell/detaylar.do?load=detay&link=424

4 4 4
Beyin
  • Beyin
  • Yardımcı
Cevaptan emin değil misin?
EODEVLE DAHA FAZLA ÖĞREN!
Ödevlerinde zorlanıyor musun?
Ücretsiz yardım iste!
  • Soruların %80'i 10 dakika içerisinde yanıt alır
  • Sadece cevaplar vermeyiz,aynı zamanda açıklarız da
  • Kalite uzmanlarımız tarafından denetlenir