Ödevlerde
ücretsiz yardım!

Soruların %80'i 10 dakika içerisinde yanıt alır

Soru ekle

Telefonuna yükle

Soru

takip et

edebiyat dergisi nasıl hazırlanır

edebiyat dergisi nasıl hazırlanır

şikayetim var!

Daha fazla açıklamaya mı ihtiyacın var? Sor!

Bu soruyu Gds kullanıcısına sor...

Cevaplar

En iyi!

Dergi tasarımına başlamadan önce kendi zihninizde belirli bir şablon oluşturmanız derginin tasarımının hızı ve kalitesi açısından daha yararlı olacaktır. Dergi tasarımı yapılırken nasıl ki bir web sitesi şablonları belirli çerçevelere oturtuluyorsa aynı şekilde dergide sanal olarak çeşitli çerçevelere bölünüp daha sonra işlem yapılmalı. İsterseniz derginizi öncelikle e-dergi şeklinde çıkartıp çevrenizdekilerin eleştirilerine göre düzenledikten  sonra maatbaa’ya vermeniz derginin kalitesini artırır.  Bu şekilde bir beta aşamasını aşmış olursunuz.

Dergi tasarımını daha önce yapmamış fakat ortaya güzel bir şeyler çıkarmak gibi bir niyetin varsa bunun için dergi tasarımı örneklerine bakmalısın. Bunun için ise hemen yay-sat dergi satan bir bayiliğine gidip kendi yapacağın dergiye en uygun bir dergi varsa 2 veya 3 farklı şekilde örnek teşkil edecek dergi almalısın.

hakancakmak2001 kullanıcısının avatarı Hakancakmak2001 Teşekkürler (14) Seviye: 4, Oylar: 9
şikayetim var!

Yorumlar

Bu cevap için yorumunu buraya yaz...

Derslerinizin birinde bu konu üzerinde durarak onlardan sözlü notu karşılığında şiir, deneme, hikaye türlerinde yazılar yazmalarını söyleyip, bunlardan derlemelerde elde edebilirsiniz

Silinmiş hesap kullanıcısının avatarı Silinmiş hesap Teşekkürler (5)
şikayetim var!

Yorumlar

Bu cevap için yorumunu buraya yaz...

Aradağını bulamadın mı?

Soru sor