Ödevlerde
ücretsiz yardım!

Soruların %80'i 10 dakika içerisinde yanıt alır

Soru ekle

Telefonuna yükle

Soru

takip et

Türkü ile şarkı arasındaki fark ve benzerlikler nelerdir

türkü ile şarkı arasındaki fark ve benzerlikler nelerdir
şikayetim var!

Daha fazla açıklamaya mı ihtiyacın var? Sor!

Bu soruyu Sılam2002 kullanıcısına sor...

Cevaplar

türkü bir yöreye ait olup herkesin bildiği şeylerdir  şarkı ise herhangi birine aittir ve bnun içeriği tam belli değildr  benzerliği ise ikisindede yazanlar içindeki duyguları açığa vururlar

erhan67 kullanıcısının avatarı Erhan67 Teşekkürler (1) Seviye: 3, Oylar: 2
şikayetim var!

Yorumlar

Bu cevap için yorumunu buraya yaz...
1-Türküler anonim ürünlerdir.yani halk arasından ortaya çıkmış kimin söylediği bilinmeyen halk arasından insanlar tarafından söylenmiştir.

 

2-Türkü, Türkî’den geliyor, Türk’e ait olan, Türk usülü anlamındadır. 3-Türkünün belli bir şekli yoktur. 4-Türkülerin büyük çoğunluğu anonimdir ya da ağızdan ağza söylenirken söyleyeni kaybolmuştur. Türküler bu şekilde halkın malı olurlar. 5-Türküler çoğu kez, bir doğa olayı ya da bir kahramanlık karşısında doğar ve yayılırlar. 1-Türküler anonim ürünlerdir.yani halk arasından ortaya çıkmış kimin söylediği bilinmeyen halk arasından insanlar tarafından söylenmiştir.
2-Türkü, Türkî’den geliyor, Türk’e ait olan, Türk usülü anlamındadır. 3-Türkünün belli bir şekli yoktur. 4-Türkülerin büyük çoğunluğu anonimdir ya da ağızdan ağza söylenirken söyleyeni kaybolmuştur. Türküler bu şekilde halkın malı olurlar. 5-Türküler çoğu kez, bir doğa olayı ya da bir kahramanlık karşısında doğar ve yayılırlar.       TÜRKÜ İLE ŞARKININ BENZERLİĞİ Şarkı ve türkü en çok bilinen edebi eserlerdir. Gerçi şarkı ve türkünün bir edebi eser olarak tanımlandığını bilen çok az kişi vardır. Bu iki edebi tür de çeşitli benzerlikler ve farklılıklar içerir ancak temelde nedenler tamamen aynıdır. Aynı olan temel benzerlikleri iki türde duyguların ne şekilde olursa olsun dile getirilmek için kullanılmasıdır.
doğa263 kullanıcısının avatarı Doğa263 Teşekkürler (2)
şikayetim var!

Yorumlar

Bu cevap için yorumunu buraya yaz...

Aradağını bulamadın mı?

Soru sor