×

ÖDEVİNE ÜCRETSİZ YARDIM AL!

NEDEN EODEV'E KATILMALIYIM?

  • Derslerin hakkında sorular sor
  • Açıklayıcı çözümlerle daha iyi öğren
  • Benzer ödevlere göz at

Cevaplar

2012-10-30T18:43:45+00:00

ç İşleri Bakanlığına, Orman ve Su İşleri Bakanlığına yazılan dilekçe örneği aşağıdaki gibidir.

 

Konu: Bakırköy Belediyesi hakkında mali ve idari denetim, soruşturma ve yasaya aykırı olarak dere yatağına yapılan sahipsiz hayvan bakımevinin taşıttırılması  hakkında.

 

İç İşleri Bakanlığına,


Bakırköy Belediyesi, yasaları ihlal ederek DERE YATAĞINA sahipsiz hayvanlar için bakımevi yaptırmıtır. Derenin ilk taşkınında kafesler içinde ki bu hayvanlar boğularak öleceklerdir. Yasada bu durum açıkca hükme bağlanmasına rağmen Belediye Başkanı Ateş Ünal Erzen’in emir ve onayı ile bu yasa ihlali yapılmıştır. (Hayvanları Koruma Kanunu 22 madde d- Dere yatağı, dağ arası ve dik yamaç üzerindeolmamalıdır.)


Belediyenin şu andaki bakımevinde yıllardır hapsedilen hayvanlar bu yeni yere Başkan Ateş Ünal Erzen’in emri ve onayı ile taşınmış, bu hücrelere sokaklardaki diğer küpeli köpeklerin de toplanmasına başlanılacağı bilgisi gerçekleşti.
Yerleşim alanının ortasına yapılan bu bakımevindeki köpeklerin havlama sesleri yakınlardaki apartmanlara gittiği için, belediye görevlileri her gece hayvanları kapalı odalalara adeta üst üste yığmaktadırlar.


Bu bakımevinin gerek istinat duvarına ve gerekse beton zeminine TRİLYONLARCA lira gömülmüş, bu TRİLYONLAR ise ilk taşkında tüm hayvanların boğulacağı (uzmanlarca ifade edilmiştir) dere kenarına harcanmıştır.
1. Bakırköy Belediyesinin “İç ve Dış denetim 5018 sayılı Kamu Malı Yönetimi ve Kontrol Kanunu” gereği denetlenmesini, devletin uğratıldığı  zararın belirlenerek mali ve cezai işlem yapılmasını,
2. Ayrıca “bakımevinin yasalara aykırı kurulup hayvanlar için ölüm kampı haline getirilmesi” açısından da hukuka uygunluk ve idarenin bütünlüğü bağlamında İçişleri Bakanlığınız tarafından soruşturma açılıp denetlenmesini,
3. Belediyenin sahipsiz hayvanlara yönelik hizmetlerde büyük aksamalar olduğu, bu durumun sadece hayvanların yaşam hakkını değil, aynı zamanda halkın huzur ve esenliğini de olumsuz etkilediği apacık ortadadır. Bu durumun İçişleri Bakanlığının talebi ile yetkili sulh hukuk hakimi tarafından belirlenerek İçişleri Bakanlığının bu barınağın koşullarının yasalara ve vicdana, ahlaki normlara uygun hale getirilmesini istemesini, bu bakımevini bakanlıktan gelecek müfettişlerce denetlenmesini, bu denetim aşamasında gönüllü kişilerin de bilgilerine baş vurulmasını,
4. Olası bir sel taşkınında tüm hayvanların kapalı kafeslerde boğularak öleceği uzmanlarca da belirlenmiş olması nedeniyle, bakımevinin acilen buradan KALDIRILMASINI talep ediyoruz.
Müracaatımıza ilişkin tarafımıza 4982 ve 3071 sayılı yasalar gereği bilgi ve cevap verilmesini emir ve müsaadelerinize saygılarımızla arz ederiz.
AD SOYAD:
TC KİMLİK NO:
TEL:
MAİL:
Dagitim: Cumhurbaşkanlığı, BİMER, Başbakanlık, TBMM Çevre Komisyonu Başkanlığı, Orman Su İşleri Bakanlığı, İstanbul Valiliği, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı, Bakırköy Kaymakamlığı, Bakırköy Belediye Başkanlığı, CHP ve AKP genel merkezleri, İl ve İlçe teşkilatları, Basın Kuruluşları
Ek…1.. Dere yatağına ve yerleşim alanlarına yakın yerlerde bakımevi yapılmayacağına ilişkin
Hayvanları Koruma Kanunu maddeleri..
EK…2…Belediyelerin Denetimi Hakkındaki Kanun
________________________________________________________________

1 1 1
2012-10-30T18:43:58+00:00

Tarih: .......... ( Dilekçeyi Gönderdiğiniz Tarih )

 

Konu: Seferihisar Belediyesi'nin Yasadışı Uygulaması...

 

                                             SEFERİHİSAR BELEDİYE BAŞKANLIĞI'NA,
 


İlçeniz Bakımevi'nde bulunan hayvanlar, belediyeniz ile birlikte çalışan STK üyelerine bile haber verilmeden götürülmüştür.


Bu hayvanların önemli bir kısmının öldürüldüğü şeklinde duyumlar alınmıştır.


Bakımevi'nde bulunan 170 köpek en kısa zaman içinde geri getirilmediği takdirde, bu köpeklerin öldürüldüğü bilgisi doğrulanmış olacaktır.


1-) Bir Şehir'de bulunan hayvanların ilçe sınırları dışına çıkartılması, yasaya aykırıdır.


2-) Ayrıca belediyelerin faaliyetlerinde STK'larla ortak çalışma içinde olması da yine Yasa hükmüdür.


3-) Sokaktan alınan köpeklerin kısırlaştırma ve aşılama işlemi yapıldıktan sonra Yasa'nın kesin hükmüne göre ALINDIKLARI YEREbırakılmaları esas iken, Bakımevi'nde bulunan köpekler Belediyeniz tarafından alındıkları yere bırakılmayarak Yasa ciddi biçimde ihlal edilmiştir.


Konuya ilişkin BİMER'e, İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Genel Müdurlüğü'ne, Çevre ve Orman Bakanlığı Doğa Koruma Milli Parklar Genel Müdürlüğü'ne, İzmir Valiliği'ne, İzmir Veteriner Hekimler Odası Başkanlığı'na, İzmir İl Çevre ve Orman Müdurlüğüne, Seferihisar Kaymakamlığına, partinizin İlçe ve İl Başkanlıklarına ve partinizin genel merkezine tüm basın kuruluşlarına da bilgi verilerek "belediyenizin bu yasadışı işlemi" şikayet edilecek, belediyeniz hakkında soruşturma açılması istenecektir.


Köpeklerin nereye ne zaman ve hangi vasıtalarla götürüldüğü'nün evrak ve kayıtlarının tarafımıza bildirilmesini, en kısa zamanda Yasadışı bu işlemin düzeltilerek köpeklerin Bakımevi'ne geri getirilmesini, bu Yasaya ve insanlığa aykırı uygulamayı yapan veteriner hekim hakkında soruşturma açılmasını, sorularımıza ilişkin 4982 ve 3071 Sayılı Yasalar gereği bilgi ve cevap verilmesini talep ediyoruz.


Saygılarımızla,


.......... ( Adınız Soyadınız )


.......... ( T.C Numaranız )


.......... ( Ev veya İş Adresiniz )


.......... ( Telefon Numaranız )

1 1 1
Beyin
  • Beyin
  • Yardımcı
Cevaptan emin değil misin?
EODEVLE DAHA FAZLA ÖĞREN!
Ödevlerinde zorlanıyor musun?
Ücretsiz yardım iste!
  • Soruların %80'i 10 dakika içerisinde yanıt alır
  • Sadece cevaplar vermeyiz,aynı zamanda açıklarız da
  • Kalite uzmanlarımız tarafından denetlenir