Soru

Zeynep Cemali Çılgın Babam kitabını özeti çok aciiil

gönderen Zeynolika

Daha fazla açıklamaya mı ihtiyacın var? Sor!

Bu soruyu Zeynolika kullanıcısına sor...

Cevaplar

Cevaplar

2
Jaswal cevapladı

Çılgın Babam - Zeynep Cemali - Özeti, Çılgın Babam Kitabı, Kitap Özeti, Ana Fikir

Yayınevi: Günışığı Kitaplığı
Basım Tarihi: Mayıs 2004
Kitap Türü: Öykü / Edebiyat

Kapalıçarşı nın kalabalığında babasıyla "ıslığıma gel" oyununu oynarken Zeynep henüz altı yaşındaydı. On yaşında artist olmaya karar verdi ve babasının film şirketinin Beyoğlu ndaki ofisinde çalışmaya başladı. On bir yaşında, babasıyla birlikte yazlık sinema işletiyordu. Babasının Anadolu gezilerine eşlik etmeye başladığındaysa, on iki yaşınaydı. Baba kız sıkı dosttular!


Kaynak: http://www.muhakeme.net/forum/kitap-tanitimi/67789-cilgin-babam-zeynep-cemali-ana-fikri.html#ixzz2BLmBSKdr

  • Yorumlar
  • Şikayetim var!
  • Teşekkürler (7)
  • oy ver Seviye: 4, Oylar: 5

Yorumlar

Bu cevap için yorumunu buraya yaz...
Elanur4 cevapladı

Böylesine çılgın, böylesine arkadaş bir babayı kim istemez! Kapalıçarşı'nın kalabalığında babasıyla ıslığıma gel oyununu oynarken Zeynep henüz altı yaşındaydı. On yaşında artist olmaya karar verdi ve babasının film şirketinin Beyoğlu'ndaki ofisinde çalışmaya başladı. On bir yaşında, babasıyla birlikte yazlık sinema işletiyordu. Babasının Anadolu gezilerine eşlik etmeye başladığındaysa, on iki yaşındaydı. Baba kız sıkı dosttular!.. Çocuk edebiyatımızın güçlü öykü yazarı Zeynep Cemali, bu kez İstanbul'da geçen birbirinden ilginç çocukluk anılarını aktarıyor. Yazarın tarih sırasıyla kaleme aldığı öykülerdeki, her çocuğun hayranlıkla bağlanacağı, sürprizlerle dolu, sıradışı baba karakteri, usta bir öykücü olan Cemali'nin tüm yaşamını biçimlemiş. Her yaştan insanın severek okuyacağı bu kitabı, baştan sona ya da tek tek öyküler halinde okumak mümkün. Kitapta yer alan öyküler: Handan Hanım'ın Hırsızlığı, Çılgın Adamın Deli Kızı, Küçük Patroniçe, Benimle Evlenir misin?, Islığıma Gel OyunU, Şıkır Şıkır Bileziğim, Altınla Beslenen Kaz, Araba Hırsızı, Altın Diş, Siyah Bisiklet, Kocakulak Rıza, Büyük Oyun, Köprüden Sonrası Ateş Hattı, Karda Ayak İzleri, İncir Ağacı Salkım Saçak, Annem Katil Oldu!, Uyanık Turizmci, Canip Dede, "Hırsız" Uyanıyor.

  Kitap Hakkında

Yazar : Zeynep Cemali

 

Sayfa Sayısı : 160

Yayın Evi : Günışığı Kitaplığı

Dili : Türkçe
KONU 


Kapalıçarşı’nın kalabalığında babasıyla “ıslığıma gel” oyununu oynarken Zeynep henüz altı yaşındaydı. On yaşında artist olmaya karar verdi ve babasının film şirketinin Beyoğlu’ndaki ofisinde çalışmaya başladı. On bir yaşında, babasıyla birlikte yazlık sinema işletiyordu. Babasının Anadolu gezilerine eşlik etmeye başladığındaysa, on iki yaşındaydı. Baba kız sıkı dosttular!

  • Yorumlar
  • Şikayetim var!
  • Teşekkürler (8)
  • oy ver

Yorumlar

Bu cevap için yorumunu buraya yaz...