Ödevlerde
ücretsiz yardım!

Soruların %80'i 10 dakika içerisinde yanıt alır

Ödev ekle

Telefonuna yükle

Android iOS

Ödev

takip et

Cevaplar

Yetişkinlik dönemi:Kişi'nin mesleğini seçtiği ve evlendiği dönemdir. İlgilendiği alanlarda kendini geliştirebilmişse ve hoşuna giden uğraşlar edinebilmişse bu dönemi sağlıklı geçirir.

Çocukluk dönemi: Bu dönem içinde çocuklar konuşmayı, koşmayı, yemek yemeyi, giyinip soyunmayı öğrenir. Grup arkadaşlarıyla oynamayı, resim yapmayı ve masal anlatmayı sever, herşeye meraklıdır. Cinsiyetinin de farkındadır.Bebeklik dönemi: Bebekler hayatta kalabilmek için tamamen kendisine bakacak yetişkinlere bağımlıdır. Bir yıl boyunca vücudunu kontrol etmeyi, emeklemeyi, yürümeyi, ellerini kullanmayı ve bazı sözcükleri söylemeyi öğrenir. 


Okul çağı dönemi: Bu dönemde çocuklar sokakta kendi cinsinden arkadaşlarıyla oyun oynamayı tercih eder. İyiyi, kötüyü ayırt etmeyi öğrenir. Beğenilmek onun için oldukça önemlidir. Kendini topluma yararlı olmaya hazırlar.


Ergenlik dönemi: Bu dönemde gençlerin vücudu büyüme ve gelişimini hızlı bir şekilde sürdürür ve vücudu şekillenir. Eşey organları, eşey hücrelerini oluşturmaya başlar. Bu dönem onun için ruhsal açıdan da oldukça karmaşık bir dönemdir.

Yaşlılık dönemi: Bu dönemde kişiler, yakınları tarafından aranıyor, sevildiğini hissediyor ve bir işle uğraşıyorsa yaşamını sağlıklı sürdürür. Arkadaşlarıyla, çocuklarıyla ve torunlarıyla bir arada olmaktan, bilgi ve deneyimlerini onlarla paylaşmaktan mutlu olur.
dogukanalican kullanıcısının avatarı Dogukanalican 02.10.2013 Teşekkürler (1) Seviye: 1, Oylar: 1
ŞİKAYET BİLDİR!

Yorumlar

  • selinsek0101 kullanıcısının avatarı selinsek0101 02.10.2013

    teşekkürler ama daha kızası yok mu

    ŞİKAYET BİLDİR!
  • dogukanalican kullanıcısının avatarı dogukanalican 02.10.2013

    en kısası buydu bunları kısalltıım ben :))) genede sen bilrisin

    ŞİKAYET BİLDİR!

Aradağını bulamadın mı?

Soru sor