Soru

Bebeklikten yaşlılığa evrensel yol

gönderen Selinsek0101

Daha fazla açıklamaya mı ihtiyacın var? Sor!

Bu soruyu Selinsek0101 kullanıcısına sor...

Cevaplar

Cevaplar

1
Dogukanalican cevapladı
Yetişkinlik dönemi:Kişi'nin mesleğini seçtiği ve evlendiği dönemdir. İlgilendiği alanlarda kendini geliştirebilmişse ve hoşuna giden uğraşlar edinebilmişse bu dönemi sağlıklı geçirir.

Çocukluk dönemi: Bu dönem içinde çocuklar konuşmayı, koşmayı, yemek yemeyi, giyinip soyunmayı öğrenir. Grup arkadaşlarıyla oynamayı, resim yapmayı ve masal anlatmayı sever, herşeye meraklıdır. Cinsiyetinin de farkındadır.Bebeklik dönemi: Bebekler hayatta kalabilmek için tamamen kendisine bakacak yetişkinlere bağımlıdır. Bir yıl boyunca vücudunu kontrol etmeyi, emeklemeyi, yürümeyi, ellerini kullanmayı ve bazı sözcükleri söylemeyi öğrenir. 


Okul çağı dönemi: Bu dönemde çocuklar sokakta kendi cinsinden arkadaşlarıyla oyun oynamayı tercih eder. İyiyi, kötüyü ayırt etmeyi öğrenir. Beğenilmek onun için oldukça önemlidir. Kendini topluma yararlı olmaya hazırlar.


Ergenlik dönemi: Bu dönemde gençlerin vücudu büyüme ve gelişimini hızlı bir şekilde sürdürür ve vücudu şekillenir. Eşey organları, eşey hücrelerini oluşturmaya başlar. Bu dönem onun için ruhsal açıdan da oldukça karmaşık bir dönemdir.

Yaşlılık dönemi: Bu dönemde kişiler, yakınları tarafından aranıyor, sevildiğini hissediyor ve bir işle uğraşıyorsa yaşamını sağlıklı sürdürür. Arkadaşlarıyla, çocuklarıyla ve torunlarıyla bir arada olmaktan, bilgi ve deneyimlerini onlarla paylaşmaktan mutlu olur.
  • 2 Yorum
  • Şikayetim var!
  • Teşekkürler (1)
  • oy ver Seviye: 1, Oylar: 1

Yorumlar

  • teşekkürler ama daha kızası yok muSelinsek0101
    şikayetim var!
  • en kısası buydu bunları kısalltıım ben :))) genede sen bilrisinDogukanalican
    şikayetim var!
Bu cevap için yorumunu buraya yaz...