Ödevlerde
ücretsiz yardım!

Soruların %80'i 10 dakika içerisinde yanıt alır

Ödev ekle

Telefonuna yükle

Android iOS

Ödev

takip et

Cevaplar

Toplumda sağlıklı bir birey olarak yetişmeniz için büyüme, gelişme ve ergenliğin tartışılıp paylaşıldığı kurumlar bulunmaktadır. Bu kurumların başında Dünya Sağlık Örgütü gelmektedir. Bununla birlikte okulunuzda bulunan rehberlik ve psikolojik danışma 
servisi, Sosyal Hizmetler Genel Müdürlüğüne bağlı danışma merkezi, il ve bölgenizdeki rehberlik araştırma merkezinden yardım alabilirsiniz. Sınıfınıza ergenlik döneminin özellikleri ve gelişim alanları konusunda çalışma yapan doktor, psikolojik danışma ve rehberlik uzmanı veya psikolog davet edebilirsiniz. 
Misafirinize bire bir sorular sorarak merak ettiğiniz konular hakkında bilgi edinebilirsiniz. 
Bu organizasyonlardan ve uzmanlardan ihtiyacımız olduğunda yardım almak sağlıklı bir birey olarak yaşamımızı sürdürebilmemize katkıda bulunur. Bu organizasyonların çalışmalarına katkıda bulunabilir ve deneyimlerinizi paylaşabilirsiniz.
Ergenlik döneminde görülen bedensel ve ruhsal değişiklikler bazı gençlerde sorun yaratmazken bazılarını derinden etkiler. Bu dönemi daha sorunsuz geçirebilmek için çevremizdekilerle sağlıklı bir iletişim kurmamız gerekir.
mustafacece kullanıcısının avatarı Mustafacece 03.10.2013 Teşekkürler (16) Seviye: 3, Oylar: 13
ŞİKAYET BİLDİR!

Yorumlar

 • kukuskukus kullanıcısının avatarı kukuskukus 07.10.2013

  Sağlıklı olmak için sadece sebze yemek yeterli değildir. Bunun yanında mutlu olmanız, iyi olduğunuza inanmanız gibi psikolojik faktörlerin de sağlık üzerinde etkisi büyüktür.Uykunun da sağlığımız için önemli olduğunu belirten uzmanlar, stresten de uzak durmamız gerektiğini vurguluyorlar.

  ŞİKAYET BİLDİR!
 • ZeynepNazMiley kullanıcısının avatarı ZeynepNazMiley 16.10.2013

  mustafa cece fen ders kitabından yazmış

  ŞİKAYET BİLDİR!
 • sevgibelma kullanıcısının avatarı sevgibelma 19.10.2013

  evt ders kitabından yazmış hatta sayfa 35

  ŞİKAYET BİLDİR!
 • sevgibelma kullanıcısının avatarı sevgibelma 19.10.2013

  evt hatta 35

  ŞİKAYET BİLDİR!

Aradağını bulamadın mı?

Soru sor