Soru

Bireyin sağlıklı yaşam sürdürebilmesinde ona katkıda bulunabilecek organizasyonlar nelerdir?

gönderen Fulusoy07

Daha fazla açıklamaya mı ihtiyacın var? Sor!

Bu soruyu Fulusoy07 kullanıcısına sor...

Cevaplar

Cevaplar

1
Mustafacece cevapladı
Toplumda sağlıklı bir birey olarak yetişmeniz için büyüme, gelişme ve ergenliğin tartışılıp paylaşıldığı kurumlar bulunmaktadır. Bu kurumların başında Dünya Sağlık Örgütü gelmektedir. Bununla birlikte okulunuzda bulunan rehberlik ve psikolojik danışma 
servisi, Sosyal Hizmetler Genel Müdürlüğüne bağlı danışma merkezi, il ve bölgenizdeki rehberlik araştırma merkezinden yardım alabilirsiniz. Sınıfınıza ergenlik döneminin özellikleri ve gelişim alanları konusunda çalışma yapan doktor, psikolojik danışma ve rehberlik uzmanı veya psikolog davet edebilirsiniz. 
Misafirinize bire bir sorular sorarak merak ettiğiniz konular hakkında bilgi edinebilirsiniz. 
Bu organizasyonlardan ve uzmanlardan ihtiyacımız olduğunda yardım almak sağlıklı bir birey olarak yaşamımızı sürdürebilmemize katkıda bulunur. Bu organizasyonların çalışmalarına katkıda bulunabilir ve deneyimlerinizi paylaşabilirsiniz.
Ergenlik döneminde görülen bedensel ve ruhsal değişiklikler bazı gençlerde sorun yaratmazken bazılarını derinden etkiler. Bu dönemi daha sorunsuz geçirebilmek için çevremizdekilerle sağlıklı bir iletişim kurmamız gerekir.
 • 4 Yorum
 • Şikayetim var!
 • Teşekkürler (16)
 • oy ver Seviye: 3, Oylar: 13

Yorumlar

 • Sağlıklı olmak için sadece sebze yemek yeterli değildir. Bunun yanında mutlu olmanız, iyi olduğunuza inanmanız gibi psikolojik faktörlerin de sağlık üzerinde etkisi büyüktür.Uykunun da sağlığımız için önemli olduğunu belirten uzmanlar, stresten de uzak durmamız gerektiğini vurguluyorlar.Kukuskukus
  şikayetim var!
 • mustafa cece fen ders kitabından yazmışZeynepNazMiley
  şikayetim var!
 • evt ders kitabından yazmış hatta sayfa 35Sevgibelma
  şikayetim var!
 • evt hatta 35Sevgibelma
  şikayetim var!
Bu cevap için yorumunu buraya yaz...