×

ÖDEVİNE ÜCRETSİZ YARDIM AL!

NEDEN EODEV'E KATILMALIYIM?

  • Derslerin hakkında sorular sor
  • Açıklayıcı çözümlerle daha iyi öğren
  • Benzer ödevlere göz at

Cevaplar

2012-11-09T08:26:01+00:00

TIME, haftalık bir haber dergisidir. Dünya'nın en saygın haber ve politika dergilerinden birisidir. Dergi, kendi reklam kampanyalarında isminin "The International Magazine of Events." (Olayların Uluslararası Dergisi) deyişinin kısaltması olduğunu belirtmiştir.

Amerika merkezli derginin Avrupa sürümü Time Europe, eski adıyla Time Atlantic, Londra'da basılmaktadır. Time Europe, Orta Doğu, Afrika ve Latin Amerika'yı da kapsamaktadır. Ayrıca Asya sürümü, Kanada sürümü, Okyanusya sürümü de bulunur.

TIME, 1923 yılında Briton Hadden ve Henry Luce tarafından ABD'nin ilk haftalık haber dergisi olarak kurulmuştur. İngilizce olarak yayımlanan derginin günümüzde haftalık tirajı 4 milyonun üzerindedir. Görevdeki editörü Richard Stengel'dir.

alıntı...

0 0 0
2012-11-09T08:36:32+00:00

(Dergi) 1923 yılında Briton Hadden ve Henry Luce tarafından kurulan haftalık haber dergisi TIME, dünyanın en saygın dergilerinden biridir.

The International Magazine of Events kelimesinin kısaltmasıdır.

İngilizce olarak yayımlanan ABD merkezli derginin günümüzde haftalık tirajı 4 milyondur.

TIME 100, TIME dergisi tarafından her yıl yayımlanan, Dünya'daki en etkili 100 kişinin sıralandığı bir listedir. İlk olarak 1923 yılında yapılmış ve popüler olunca gelenekselleşmiştir. Liste, 5 kategoride en etkili 20'şer ismi belirlemektedir. Kategoriler; Liderler ve Devrimciler, Kurucular ve Titanlar, Sanatçılar, Biliminsanları ve Düşünürler, ve Kahramanlar ve İkonlardır.

Time Dergisi'nin diğer bir listesi ise 1927'den beri her sene son sayıda ilan ettiği "Time dergisi yılın adamı listesi"dir.

0 0 0
Beyin
  • Beyin
  • Yardımcı
Cevaptan emin değil misin?
EODEVLE DAHA FAZLA ÖĞREN!
Ödevlerinde zorlanıyor musun?
Ücretsiz yardım iste!
  • Soruların %80'i 10 dakika içerisinde yanıt alır
  • Sadece cevaplar vermeyiz,aynı zamanda açıklarız da
  • Kalite uzmanlarımız tarafından denetlenir