10 kasım ile ilgili duygu ve düşünceler acill nolur saçma yazmayın yazanı şikayet ederim

Bu soruyu 200127 kullanıcısına sor...

Cevaplar çık

Her yıl 10 Kasım tarihinde çeşitli etkinlikler ve törenler yapılmaktadır. Son derece duygusal bir atmosferde gerçekleşen bu yas törenlerinde sevinç ve hüzün kucaklaşarak saygı ile birleşmektedir. 10 Kasım ülkemizin bağımsızlık savaşı mücadelesinin ulu önderi, cumhuriyetimizin ve milli egemenliğimizin kurucusu ulu önderimiz Atatürk’ün vefaatinin üzücü yıl dönümüdür çünkü. Coşku ve heyecanla bahsedilen cumhuriyet ve milli egemenlik konularındaki söylevlerin ardından o milletçe duyulan kaybın acısı birçok gözde boncuk boncuk parlamaktadır Atatürk’e duyulan sevgi ve saygı ile.

Eğitim kurumları başta olmak üzere her yıl gençlerden ve öğrencilerden 10 kasım ile ilgili kompozisyonlar hazırlanması istenmektedir. Hem gençlerin 10 kasım kompozisyonları yazarken günün anlam ve önemini daha iyi kavramasını, hem de bu duyguyu yaşayarak benimsemelerini amaçlayan bu durumda ortaya çıkan bazı güzel örneklere değinmek yerinde olacaktır.

enin izindeyiz…

“Biz Türk gençliği Ata’mızın yokluğuna her 10 Kasım’da en derin şekilde üzülmekte, ancak O’nun fikir ve düşünceleri etrafında birleşerek kendisine en güzel hediyeyi vermenin mutluluğunu yaşamaktayız. Bu mutluluk hiç bir mutluluğa benzemez. Bu mutluluğun dünyada bir başka benzeri yoktur. Çünkü Atatürk, en çok biz gençlere güvenmiş ve bizlerin kendisinin manevi mirasçıları olduğunu bir çok kez dile getirerek, ülkemizin geleceğini bizlere emanet etmiştir.

İşte o gençlik olarak bizler, kendimizden sonra gelecek olanlara Atatürk’ün emaneti olan cumhuriyeti daha sağlam temeller üzerinde geliştirerek teslim etmenin gayreti içerisinde olmalıyız. Bu gayretimizden bir an bile olsa geri adım atmadan, Atatürk gençliğinin çalışkanlığını ve azmini tüm dünyaya başarılarımızla ilan etmeliyiz.

İşte o zaman, Atatürk ebedi istirahatgâhı olan Anıtkabir’de daha rahat uyuyacaktır.”  demiş bir genç arkadaşımız.

 

Merhaba! Hala cevaptan emin değilsen…

Sonraki cevabı gör

Ödevlerde
ücretsiz yardım!

Ödevlerinde zorlanıyor musun?
Ücretsiz yardım iste!

Soruların %80'i 10 dakika içerisinde yanıt alır

Sadece cevaplar vermeyiz,aynı zamanda açıklarız da

Kalite uzmanlarımız tarafından denetlenir