Ödevlerde
ücretsiz yardım!

Soruların %80'i 10 dakika içerisinde yanıt alır

Ödev ekle

Telefonuna yükle

Android iOS

Ödev

takip et

Organ bağışının önemi kısaca acil hemen

organ bağışının önemi kısaca acil hemen
ŞİKAYET BİLDİR!

Yorumlar

 • Silinmiş hesap kullanıcısının avatarı Silinmiş hesap 28.10.2013

  ülkemizde malesef henüz farkına varılamamış önemdir.ciddi anlamda egitim gerektiren ve her bireyin çocukluktan itibaren konunun hassasiyetine ve önemine dair eğitilmesi gereken, insanların konuyla alakalı cahilliğinin ve dine baglı gereksiz korkularının giderilmesi gereken bir erdemdir organ bagışı.öldükten sonra organlarınızın başka bir insan için kullanılmasına izin vermenizdir. görmeyen bir insanın görmesini ya da hayatını diyaliz
  makinasına bağlı geçirmek zorunda olan bir kişinin normal

  ŞİKAYET BİLDİR!
 • Silinmiş hesap kullanıcısının avatarı Silinmiş hesap 28.10.2013

  hayatına dönmesni sağlamaktır. (örnekler çoğaltılabilir)sağlıklı her organ bağışlanabilir. ülkemizde kalp, akciğer, böbrek, karaciğer ve pankreas gibi organlar; kalp kapağı, gözün kornea tabakası, kas ve kemik iliği gibi dokular başarıyla nakledilebilmektedirler. bir kişi organlarını bağışlayarak bir çok insana yaşama şansı verebilir.kimse ne zaman, nerede, nasıl ölecegini bilemez ama ölmeden önce verecegi küçük bir beyanatla, öldükten sonra başkalarına hayat verme yüceliğine erişebilir.

  ŞİKAYET BİLDİR!
 • Silinmiş hesap kullanıcısının avatarı Silinmiş hesap 28.10.2013

  hangimizin yazdığını yazıyorsun

  ŞİKAYET BİLDİR!

Cevaplar
organ bağışının önemi 
ülkemizde malesef henüz farkına varılamamış önemdir.

ciddi anlamda egitim gerektiren ve her bireyin çocukluktan itibaren konunun hassasiyetine ve önemine dair eğitilmesi gereken, insanların konuyla alakalı cahilliğinin ve dine baglı gereksiz korkularının giderilmesi gereken bir erdemdir organ bagışı.

öldükten sonra organlarınızın başka bir insan için kullanılmasına izin vermenizdir. görmeyen bir insanın görmesini ya da hayatını diyaliz
makinasına bağlı geçirmek zorunda olan bir kişinin normal hayatına dönmesni sağlamaktır. (örnekler çoğaltılabilir)

sağlıklı her organ bağışlanabilir. ülkemizde kalp, akciğer, böbrek, karaciğer ve pankreas gibi organlar; kalp kapağı, gözün kornea tabakası, kas ve kemik iliği gibi dokular başarıyla nakledilebilmektedirler. bir kişi organlarını bağışlayarak bir çok insana yaşama şansı verebilir.

kimse ne zaman, nerede, nasıl ölecegini bilemez ama ölmeden önce verecegi küçük bir beyanatla, öldükten sonra başkalarına hayat verme yüceliğine erişebilir.


melisirem kullanıcısının avatarı Melisirem 28.10.2013 Teşekkürler (2) Seviye: 4, Oylar: 2
ŞİKAYET BİLDİR!

Yorumlar

 • tomomer kullanıcısının avatarı tomomer 28.10.2013

  çok kısaymıs melis :)

  ŞİKAYET BİLDİR!
 • melisirem kullanıcısının avatarı melisirem 28.10.2013

  öyledir

  ŞİKAYET BİLDİR!

Aradağını bulamadın mı?

Soru sor