Ödevlerde
ücretsiz yardım!

Soruların %80'i 10 dakika içerisinde yanıt alır

Soru ekle

Telefonuna yükle

Soru

takip et

Organ bağışının önemi kısaca acil hemen

organ bağışının önemi kısaca acil hemen
şikayetim var!

Yorumlar

 • Silinmiş hesap kullanıcısının avatarı Silinmiş hesap

  ülkemizde malesef henüz farkına varılamamış önemdir.ciddi anlamda egitim gerektiren ve her bireyin çocukluktan itibaren konunun hassasiyetine ve önemine dair eğitilmesi gereken, insanların konuyla alakalı cahilliğinin ve dine baglı gereksiz korkularının giderilmesi gereken bir erdemdir organ bagışı.öldükten sonra organlarınızın başka bir insan için kullanılmasına izin vermenizdir. görmeyen bir insanın görmesini ya da hayatını diyaliz
  makinasına bağlı geçirmek zorunda olan bir kişinin normal

  şikayetim var!
 • Silinmiş hesap kullanıcısının avatarı Silinmiş hesap

  hayatına dönmesni sağlamaktır. (örnekler çoğaltılabilir)sağlıklı her organ bağışlanabilir. ülkemizde kalp, akciğer, böbrek, karaciğer ve pankreas gibi organlar; kalp kapağı, gözün kornea tabakası, kas ve kemik iliği gibi dokular başarıyla nakledilebilmektedirler. bir kişi organlarını bağışlayarak bir çok insana yaşama şansı verebilir.kimse ne zaman, nerede, nasıl ölecegini bilemez ama ölmeden önce verecegi küçük bir beyanatla, öldükten sonra başkalarına hayat verme yüceliğine erişebilir.

  şikayetim var!
 • Silinmiş hesap kullanıcısının avatarı Silinmiş hesap

  hangimizin yazdığını yazıyorsun

  şikayetim var!
Bu soruyu Türkiyemuck kullanıcısına sor...

Cevaplar
organ bağışının önemi 
ülkemizde malesef henüz farkına varılamamış önemdir.

ciddi anlamda egitim gerektiren ve her bireyin çocukluktan itibaren konunun hassasiyetine ve önemine dair eğitilmesi gereken, insanların konuyla alakalı cahilliğinin ve dine baglı gereksiz korkularının giderilmesi gereken bir erdemdir organ bagışı.

öldükten sonra organlarınızın başka bir insan için kullanılmasına izin vermenizdir. görmeyen bir insanın görmesini ya da hayatını diyaliz
makinasına bağlı geçirmek zorunda olan bir kişinin normal hayatına dönmesni sağlamaktır. (örnekler çoğaltılabilir)

sağlıklı her organ bağışlanabilir. ülkemizde kalp, akciğer, böbrek, karaciğer ve pankreas gibi organlar; kalp kapağı, gözün kornea tabakası, kas ve kemik iliği gibi dokular başarıyla nakledilebilmektedirler. bir kişi organlarını bağışlayarak bir çok insana yaşama şansı verebilir.

kimse ne zaman, nerede, nasıl ölecegini bilemez ama ölmeden önce verecegi küçük bir beyanatla, öldükten sonra başkalarına hayat verme yüceliğine erişebilir.


melisirem kullanıcısının avatarı Melisirem Teşekkürler (3) Seviye: 4, Oylar: 2
şikayetim var!

Yorumlar

 • tomomer kullanıcısının avatarı tomomer

  çok kısaymıs melis :)

  şikayetim var!
 • melisirem kullanıcısının avatarı melisirem

  öyledir

  şikayetim var!
Bu cevap için yorumunu buraya yaz...

Aradağını bulamadın mı?

Soru sor