Cevaplar

  • Eodev Kullanıcısı
2016-04-17T17:58:39+03:00

ONAYLANMIŞ CEVAP

×
Uzmanlar tarafından teker teker incelenmiş onaylı cevaplar, doğru ve güvenilir bilgileri içermektedir. Eodev içerisinde moderatörler tarafından kontrol edilmiş milyonlarca kaliteli cevap vardır ancak onaylanmış cevaplar mükemmel ötesidir.
Atatürk'ün vatan sevgisi ile ilgili şu sözü  çok önemlidir. ''Vatanını en çok seven , görevini en iyi yapandır". sözü bizim işlerimizin , görev ve sorumluluklarımızı hakkıyla yerimize getirmemiz gerektiğini vurgulamıştır.

Yani bu sözden anlıyoruz ki kimin herhangi bir işi olur ve hakkıyla yerine getirmez ise o vatanını sevmiyor demektir. Bir kimse görevini kötüye kullanır ise o kişi vatanını sevmiyor demektir. Örneğin ; bir doktor görevini kötüye kullanarak rüşvet karşılığında vatan hainlerine çalışıyorsa o vatan onun vatanı olmaktan çıkmıştır. Görevini hakkıyla yerine getirenler ise vatanı için ölmeyi göz ardı eden , vatanı için fedakarlıklar yapan insanlardır.  Bir kişi vatanını gerçekten ve gerçekten çok seviyor ise vatanı için her türlü zorluğa katlanır.

Bir insan vatanı için asker oluyor ve görevini hakkıyla yerine getiriyor ve sonunda şehit oluyorsa o vatanı için her şeyi göze almış kişidir ve vatanını çok seviyordur. Zaten sevdiği için bu riski almıştır. Yani gerçekten ve gerçekten bir insan vatanına çok bağlı ise vatanı için her fedakarlığı yapar.

#bilginnoktasının#kaleminden......

iyi dersler :))
4 4 4