Cevaplar

En İyi Cevap!
2017-01-11T23:11:26+02:00

Paralimpik Oyunlar, çeşitli engelli gruplarından sporcuların katıldığı çok sporlu etkinliktir. Orijinalindeki "paralympic" kelimesi; İngilizce, engelli anlamına gelen "paralyzed" ve "olympic" kelimelerinin birleşmesinden meydana gelir.Yaz ve Kış Paralimpik Oyunları o dönemki Olimpiyatların hemen ardından yapılır.Tüm Paralimpik Oyunları Uluslararası Paralimpik Komitesi tarafından yönetilir.

Paralimpik Oyunlar 1948'deki az sayıda II.Dünya Savaşı İngiliz eski askerlerinin toplanmasından 2008'de uluslararası ikinci büyük spor yarışması haline gelmiştir. Paralimpik atletlerle Olimpiyatlarda yarışan atlerler aynı şartlarda mücadele etmelerine rağmen Paralimpik Oyunlarla Olimpiyat Oyunları arasına büyük bir bütçe farkı vardır. 1988 Seul Yaz Oyunları ve 1992 Albertville Kış Oyunlarından bu yana Paralimpik Oyunlar Olimpiyat Oyunları ile aynı tesislerde yapılmaktadır.


1 5 1
yok. ayrıca burası ödev sitesi arkadaşlık sitesi değil.
tamam da oradan cevabını isticektim yanlıs anlama
Bu arada cevap için teşekkürler
anladım sorun yok. rica ederim
Tamam teşekkür ederim yeniden
  • Eodev Kullanıcısı
2017-01-11T23:11:47+02:00

ONAYLANMIŞ CEVAP

×
Uzmanlar tarafından teker teker incelenmiş onaylı cevaplar, doğru ve güvenilir bilgileri içermektedir. Eodev içerisinde moderatörler tarafından kontrol edilmiş milyonlarca kaliteli cevap vardır ancak onaylanmış cevaplar mükemmel ötesidir.
Paralimpik Engelliler Olimpiyatıdır. Engelli sporcular için ilk Olimpik koşuşudur.

İYİ DERSLER
#HtcPrmksz
3 5 3
Tamamda performans ödevi bu kadar kısa mı olucakk