Cevaplar

2012-11-15T16:01:47+02:00

bir gün köylünün biri hocaya bir tavsan getirir. hoca köylüyü agirlayip ona corba icirir. bir kac gün sonra adam yine gelir, hoca onu yine agirlar. bir hafta sonra bir kac adam gelip konuk olmak ister. hoca "siz kimsiniz?" diye sorunca "biz tavsan getiren adamin komsulariyiz" derler. hoca bunlari da agirlar. aradan bir kac gün gecince yine bir kac adam gelir. hoca yine "siz kimsiniz" diye sorunca onlar "biz tavsan getiren adamin komsularinin komsulariyiz" derler. hoca da bunlarin önüne bir bakrac su getirir koyar. "bu nedir" diye sorduklarinda hoca da "bu tavsanin suyunun suyudur" der.

0
2012-11-15T16:04:15+02:00

Değerli Arkadaşlar,
2005 yılından bu yana Türkçe Dersi Kaynak Sitesi olarak arkadaşlarımızın istekleri doğrultusunda öğretmenlik hayatımızda bizlere faydası olabilecek çeşitli ürünler hazırladık. İstekler geldikçe de üretmeye devam edeceğiz.

Türkçe öğretmenlerinin belki de eksikliğini en çok hissettiği birkaç eseri bu yıl vücuda getirmek istiyoruz. 
Bu eserler;
1. Yaklaşık 30-50 arası kaliteli eserden oluşacak bir tiyatro metinleri kitabıdır. 
2. 100 kadar eserden oluşacak bir skeç kitabı.

Bu eserleri eli kalem tutan biz Türkçe öğretmenleri başta olmak üzere yazma yetisi olan tüm öğretmen arkadaşlarımızla birlikte oluşturacağız. Peki bu nasıl olacak?

Kendine güvenen ve bu büyük projede yer alıp isminin bu kitapta yer almasını isteyen arkadaşlarımız tamamen kendilerine ait bir oyun kaleme alacaklar. Bu eserler incelenmek üzere bize ulaştırılacak. Eseri incelenip yayınlanması uygun görülen arkadaşlarımızla telif ücreti ödenmek üzere ya da telif karşılığı basılmış kitap isteği ile anlaşacağız. (Örneğin eserinin telif karşılığı bir ücret talep edebilir ya da “Ben telif karşılığı 10 adet kitap istiyorum” diyebilir.)
Eser gönderip inceleme sonucunda yayınlanması uygun görülmeyen eser, sahibine teslim edilecek ve kesinlikle ne bu sitede ne de başka bir yerde tarafımızdan yayınlanacaktır.

Proje İle İlgili Kısa Kısa...
Bu projede yer almak isteyen arkadaşlarımızın öncelikle bizlerle iletişim kurmasını rica ediyoruz. Gerek sitemizin "Bize Ulaşın" bölümünden gerekse 05052528499 numaralı telefonda bizimle irtibata geçerek bir planlama doğrultusunda çalışma yapmalarını rica ediyoruz.

Eserler komedi ve drama şeklinde yazılabilecektir.

Tiyatro türündeki eserlerin en az 10 sayfa ve birkaç perdeden oluşması gerekmektedir. Tiyatro türündeki eserlerin sırasıyla şu düzene göre hazırlanmasını rica ediyoruz.
a) Oyunun Türü: (Komedi ya da drama)
b) Oyundaki kişi sayısı: 
c) Oyun kahramanları ve kahramanlar hakkında bir cümlelik bilgi
d) Oyunun özeti (Oyunun tümünü okumak yerine ön bilgi verecek bir özetinin bulunması son derece faydalı olacaktır.)
e) Oyun metni

Skeç türündeki eserlerin en fazla 2 sayfa olması öngörülmektedir.
Katılımcı arkadaşlarımız projeye istedikleri kadar eser gönderebileceklerdir.

Proje sonucunda oluşacak kitapta her eserin sonunda yazarla ilgili bilgilere yer verilecektir.

Proje ile ilgilenen arkadaşlar her an 05052528499 numaralı telefondan soru ve isteklerini bize iletebilirler.

Değerli Arkadaşlar,
Bu projeyi önemsiyoruz ve sizin de önemsemenizi rica ediyoruz. 90 bine yaklaşan üye sayımızla bizler bu kitabı rahatlıkla çıkarabiliriz.

Konu ile ilgili yorumlarınızı bu metne yorum ekleyerek bizlere ulaştırabilirsiniz.

DOSYA GÖNDERME İŞLEMİ VE ZAMANI
Değerli arkadaşlar,
Eserlerinizi Nisan ayı sonuna kadarLINKI GÖRMEK IÇIN ÜYE OLMALISINIZ! adresine e-posta yoluyla gönderebilirsiniz. Ya da dosya paylaşım sitemize yükleyip bağlantı adresini yine aynı e-posta adresine gönderebilirsiniz.

Saygılarımla...
Sinan SAYILIR
Türkçe Dersi Kaynak Sitesi
Site Yöneticisi

0