Cevaplar

2015-09-15T16:40:06+03:00

ONAYLANMIŞ CEVAP

×
Uzmanlar tarafından teker teker incelenmiş onaylı cevaplar, doğru ve güvenilir bilgileri içermektedir. Eodev içerisinde moderatörler tarafından kontrol edilmiş milyonlarca kaliteli cevap vardır ancak onaylanmış cevaplar mükemmel ötesidir.
1-) İnsanın sürekli olarak günahların bir gün cezasını alacağını bilmek kişiyi kötü alışkanlıklardan uzak tutar iyiliğe yöneltir.Allah'a ibadet etme fikrini hatırlatır.Güzel ameller işlememize yardımcı olur.Ahiret gününe iman etmek kişinin sorumluluk duygusunu geliştirir.Ahirete iman dünyada işlemiş olduğumuz günahların öldükten sonra tekrardan dirilip yaptıklarımızın hesabını vereceğimize inanmaktadır buna inanan biri daha dikkatli davranır ve kötü davranışlardan kaçınır.

2-) Rabb'imiz gelecekte kainatta meydana gelecek olaylarının tümünü takdir etmiştir.Allah'ın takdirde bulunduğu olayların zaman gelince belli bir düzen ve uyum içinde gerçekleşmesine Kader denir.

Allah'ın önceden taktir ettiği şeylerin zamanı geldiğinde yaratılmasına yani kaderin gerçekleşmesine Kaza denilmektedir.

3-) Nübüvvet ; İnsanları Allah'ın sevdiği doğru yola kavuşturmak,onlara doğru yolu gösterebilmek için Allah tarafından kullarına verilen peygamberlik görevine verilen isimdir.


Dinimize göre mucize ; Peygamberlerin gönderildikeri kavime peygamber olduğunu ispat edebilmek için Allah'ın yardımı ile gerçekleşen sıradışı olaylara verilen isimdir.

1 5 1