Cevaplar

2012-09-27T20:28:29+03:00

evt yaşamıştır çok uzun zaman önce m.ö ama nesli tükenmiştir.

2 3 2
En İyi Cevap!
2012-09-27T20:28:38+03:00

 
Bazı araştırmacılar dinozorların hala Afrika’nın yağmur ormanlarında bir şekilde yaşadıklarını iddia ediyorlar. Bu konu ile ilgili tek dayanak ise, bölgeye yakın yaşayan bazı yerlilerin garip, fantezi yaratıklar gördüklerini iddia etmesi. Belki de yeni araştırmalar sonucunda bu daha da açıklık kazanacak. 

Fakat dinozorlar ile insanların yaşamlarının bir zamanlar çakıştığı ile ilgili elde daha somut kanıtlar da yok değil. Peru’daki Ica bölgesinde bulunan boyutları bir beyzbol topundan basketbol topuna kadar değişen Ica taşları’nın üzerinde primitif balıklar, kızılderililer ve de dinozor resimleri var. Bütün problem bu taşların hangi tarihlerde kazıldığının kesin olarak bilinememesi. 

Bu taşlar ilk olarak 1966 yılında taşlara meraklı olan Fizik uzmanı Dr. Javier Cabrera’ya doğum günü hediyesi olarak yerliler tarafından hediye edilmiş. Yerlilere taşları nerede buldukları sorulduğunda tarif ettikleri nehir kenarı, Meşhur Nazca bölgesine çok yakınmış. Bu olaydan sonra yaklaşık üzeri kazınmış 15.000 taş toplanmış. Birçoğu silinmiş durumdaymış. Fakat bazı taşların üzerinde açık bir şekilde dinozorların türleri olan triceratops, stegosaurus, apatosaurus ve insan figürleri varmış. Daha da ilginci bazı taşlarda insan figürlerinin bu dinozorları öldürdüğü veya avladığı gibi görüntüler varmış. Bazılarında ise sezaryen doğumu, açık kalp ameliyatı, teleskop ile gökyüzünü seyreden insan görüntüsü gibi çok ilginç görüntüler bulunmuş.

2 5 2