Cevaplar

  • Eodev Kullanıcısı
2016-04-30T17:31:20+03:00

ONAYLANMIŞ CEVAP

×
Uzmanlar tarafından teker teker incelenmiş onaylı cevaplar, doğru ve güvenilir bilgileri içermektedir. Eodev içerisinde moderatörler tarafından kontrol edilmiş milyonlarca kaliteli cevap vardır ancak onaylanmış cevaplar mükemmel ötesidir.
Kurtuluş Savaşı'nın içinde ve önemli bir savaş olan Çanakkale Savaşı'nın çaşitli direnme öyküleri anlatılıyor. Çeşitli kıtalara yayılmış, büyük bir devletin, hasta adamın yenilenerek özgürlük için savaşları... Oradaki herkes milletinin özgürlüğü için savaşıyor, kendilerini düşünmüyorlar bile. Yurtlarının sömürülmemek ve ezilmemek için savaşıyorlar. Kendilerini büyük bir ateşe attıklarını düşünmüyorlar bile... Bir daha uyumamak ve milletleri için herşeyi yapmayı hedefliyorlar... Çanakkale Savaşı'nı böyle yazan bir kitap okumadım.

Turgut Özakman'ın, Şu Çılgın Türkler kitabının da içinde bulunduğu üçlü setin ilk kitabıdır. Yeni nesillerin yurdumuzun nasıl zorluklarla kurulduğunu anlatıyor çeşitli destanlarla... Yazarın en iyi yazdığı, olağanüstü bir öykünün hikayesi.

Başarılar...

3 5 3