Cevaplar

2012-11-18T20:39:42+02:00

sizin en hayırlınız kuran okuyan ve öğreteniniz

1 1 1
  • Eodev Kullanıcısı
2012-11-18T20:39:54+02:00

Ey İnsanlar, sana verdiğim sihatle bana ibadet etme gücü kazandın. Benim verdiğim hidayetle benim farzlarımı yerine getirme gücü kazandın. Benim verdiğim rızkımla bana isyan etmeye kuvvet kazandın. Benim ihsanım içinde yoğruldun, niymetimle de güzelleştin. Ancak sen beni unuup başkalarını hatırlıyorsun ve de bana şükretmiyorsun.
“Kim gecelerini ibadet ederek, gündüzlerini de oruç tutup namaz kılarak ve bana dua ederek geçirirse, ben o, kuluma çeşit, çeşit ikramlarla ona iftar veririm. Gecenin bir yarısında kalkıp namaz kılarsa Allah katında çok şerefli bir kul olur. Kimki haram olan her şeyden sakınırsa ateşin ısısından korurum.
Ey İnsanlar, Günün başında kılınması şart olan dört rekat namazdan geri kalma ki, bende seni o, günün sonuna kadar gözeteyim. Benden başka ibadet edicek başka bir ilah yoktur. Ancak ve ancak hak varlık ben varım. Muhammed (s.a.s) benim kulumdur ve Peygamberimdir.
“Allah (c.c) Hz. kendinden başka ibadete hak kazanmış bir ilah olmadığını delillerle açıkladı. Kim ki İslam dan başka bir din ararsa o, istemiş olduğu din, kesinlikle kendisinden kabul olunmaz.”
“Ey İnsanoğlu benim rızkımı yeyince, bana ibadet etmeye koyul ve bana ibadet et.”
“Ey İnsanlar, Sabret ve alçak gönüllü ol ki, seni üstünleştiriyim. Bana şükür halinde ol ki sana daha fazla vereyim.”

0