Bu metni ingilizceye çevirirmisiniz ? Acil !! Üç yıl önce yaz tatilinde ailemle beraber Selçuk Efes'e gittik.Galiba temmuz ayında gitmiştik.Oraya araba ile gittik. Orada iki gün kaldık.Ve ailemle beraber çadır kurduk . Selçuğun her yani tarih kokuyordu.Ve çok fazla turist vardı.Sanki yurtdışındaymış gibi hissettim.Bunun nedeni sonradan anladım. İlk gezdiğimiz yer Artemis tapınağı oldu.Artemis tapınağı dünyanın yedi harikasından biriymiş.Ama benim ilgimi çeken nokta tapınağın üstündeki leylek yuvasıydı. Tapınağa çok yakın olan İsabey cami ikinci ziyaret noktasıydı.Gerçekten yıkık duvarlar ve yazılar çok eski duruyodu. Sonra St. Jean Kilisesi'ne gittik.St.Jean Hz.meryemin Kudüsten kaçmasına yardım eden adamın ismiymiş. Sanırım bu adamın mezarının önünde fotoğraf çekmiştik. Yemek yemek için restorant olmadığı için piknik yapmayı tercih ettik.Her şeye rağmen yemek lezzetliydi. Ertesi gün ilginç bir yapı ile karşılaştık .Yapının adı Celsus kütüphanesi.İlginç tarafı aynı zamanda bir mezarlık olmasıydı.Son olarak meryem ana kilisesini ziyaret ettik.Unutmuyorum kapıda bizi uzun boylu ,iri yapılı ,beyaz tenli rahibeler karşıladı.İtiraf etmeliyim ki onları ilk gördüğümde gerçekten korktum.Sonra bana gülümseyince kalbimin atışları yavaşlamaya başladı.Orasıda çok kalabalıktı.Bunun sebebi hristiyanların hac yeri olmasıymış.İçerde hristiyanlar mum dikiyorlardı.Bu yüzden etraf çok aydınlıktı.Kısa bir ziyaretten sonra oradanda ayrıldık ve eve geri dönmek için arabaya bindik. Eski çağ roma dönemine ailemle gitmek eğlenceliydi. Kesinlikle görülmeye değer bir yer.Tarihi kalıntıları görmek istiyorsanız ziyaret edebilirsiniz.

Lütfen önemli yanlış çevirmeyin.

1

Cevaplar

2012-11-18T22:39:34+02:00

3 years ago we travel to Selçuk Efes with my family in this summer.I think in July.We drived to there.We stay 2 days on there,and we planed a shelter tent with my family.

Every where smells history on the Selçuk.There is too much turists on there.I feel like in different country.I understand it after.We first see the Artemis temple,Artemis is in seven wonders of the world . But my interested point is storks nest .The second visit point is the so close of the temple isabey camii.The ruined walls and words seens too old.Then we visit the St. jean church.St.Jean is the man who helped to Hz.Meryem for escape from Kudüs. İ think we taked a picture in here too.We preference for picnic because there is no restorant ower here .Everything is delicious after all.Next day we meet with a interesting building.That buildings name is celcius library.The interesting face of this is also its cemetery.For the last we go to Meryem mother church. i cant forgot there is a tall , stalwart , white priestesses.i did really scared from them at first look.But when they smile my heart beats getting slowly . There is so crowd.Why its is there is the haj place for cristians.Inside cristians lighting the candles.So everywhere is so bright in here.After the short visit we leaved from there and get in the car for to go home back.Going to old rome period with my parents is funny for me .Deffinitely its place worth to see.If u want to see old historic

remnants you can visit here .
elimden geldiğince kardeşim :) 

1 5 1