Mektup bir bildirme yazısıdır. Haberleşmede mektuplar önemlidir. " "Bilim ve teknolojideki gelişmeler" Haberleşme açısından ne gibi kolaylıklar getirmiştir sorusunu cevaplayarak elektronik mektup türünün sağladığı yenilik ve kolaylıkları açıklayınız acillllllllll

2

Cevaplar

2012-11-19T14:07:20+02:00

Elektronik mektup bizim yaşamımızı gerçekten fazlasıyla kolaylaştırmıştır.Eskiden kullandığımız normal mektuplar Çok yavaş ve çok üzün süre gönderdiğimiz kişiye ulaşıyordu.Bu bazen günlerimizi bazen aylarımızı alıyordu ama elektronik mektup böyle olmuyor.Hemen istediğin anda gönderebiliyorsun.Özellikle acil çook önemli bir işimiz olduğunda hemen halledince mutlu oluyoruz .Bunun yanı sıra sevdiklerimizlede konuşmak ayrı bir keyif veriyor insana :)

1 5 1
2012-11-19T14:21:08+02:00

Elektronik posta, kısaca e-posta (İngilizce: e-mail) ya da elektronik ileti, internet üzerinden gönderilen dijital mektup. Görsel olarak kâğıt bir mektup ile aralarında büyük bir fark yoktur. E-postalara resim, müzik, video gibi her türlü dosya türü eklenebilir ve alıcının bilgisayarına transfer edilebilir. Her gün dünyada milyarlarca e-posta gönderilmektedir[kaynak belirtilmeli]. Ucuzluğu ve kolaylığı nedeniyle kâğıt mektuplardan daha yaygın olarak kullanılmktadır ancak güvenilirliğinin yetersizliği nedeniyle resmi işlerde kullanımı oldukça kısıtlıdır.

E-posta hesapları, bu hizmeti veren çeşitli sitelerden ücretsiz veya belirli bir ücret karşılığında açılabilir. E-posta adresleri; kullanıcı adı, adres işareti, hesabın oluşturulduğu sitenin e-posta sunucusunun adı, nokta (.) ve site uzantısının aralık bırakılmadan yazılması ile oluşur. Örneğin: [email protected]

Ağ (web) sayfasıyla ve özel ileti programları (Outlook, Thunderbird, vs.) ile çeşitli protokollerle (POP3, IMAP, vs.) iletiye ulaşılır. İletide karşılaşılan en büyük sorun yığın iletilerdir (İngilizce: spam e-mail).

Bileşenleri
2 3 2