Bunu İNGİLİZCE ye çevirin.. google den çeviri yapmayın yanlış oluyo..(şikayet ederim)..

1942 yılında İngiltere’de doğan Hawking okul dönemlerinde hareketli ve sağlıklı bir öğrenciydi. Oxford Üniversitesi’nin Fizik bölümünü birincilikle bitirdi.
Hayatının kabus dolu günleri, ALS Motor Nöron hastalığına yakalanmasıyla başladı. Omurilik ve beynindeki şuurlu kas hareketlerini düzenleyen sinir hücreleri dağılmıştı. Konuşma bozukluğu ve yutma güçlüğü çekiyordu.Derken elleri de tutmaz oldu. Genç yaştaki Hawking’in vücudu, beyni dışında resmen çökmüştü.Sağlık durumunun bu kadar bozuk olmasına rağmen aşık oldu ve evlendi. Eşinin yardımıyla yüksek lisansını, ardından doktorasını yaptı ve profesör oldu. 1978 yılında teorik fizikteki en büyük ödül olan Albert Einstein ödülünü aldı. 1982 yılına gelindiğinde artık dünyanın dört bir tarafından ödüller yağmaya başlamıştı. Kraliçe tarafından verilen Britanya İmparatorluğu Kumandanı nişanı bunlardan biriydi.Hawking acı çekerek zirveye çıkanlara en büyük örneklerden.

1

Cevaplar

En İyi Cevap!
2012-11-19T18:07:35+02:00


Hawking was born in England in 1942. Was a student at the school during the moving and healthy. Graduated from the University of Oxford, Department of Physics.
The days of his life, nightmare, ALS Motor Neuron disease began to arrest. Conscious brain nerve cells in the spinal cord and regulate muscle movement dissolved. Slurred speech and difficulty in swallowing does not hold in their hands was çekiyordu.Derken. Hawking's young body, except the brain, although officially çökmüştü.Sağlık fell in love with and married her in such a bad condition. Master's degree with the help of his wife, and then did his doctorate and became a professor. In 1978, Albert Einstein was awarded the highest award in theoretical physics. By the year 1982 all over the world by now had begun to fall awards. Commander of the British Empire medal by Queen biriydi.Hawking them the greatest examples of those who suffer and the summit.

1 5 1