Cevaplar

En İyi Cevap!
2012-11-19T18:28:26+02:00

Genellikle her ülkenin ayrı bir dili vardır.Bizim ülkemizin de dili türkçe dir. Atatürk bu dile çok önem vermiştir. Atatürk biz Türkler için aslında geçmişe bakarak bize kolaylık sağlamıştır.

Atatürk Türkçe dilinin korunması için çeşitli kurumlar kurmuştur. Bu kurum Türk Dil Kurumudur. Türk Dil kurumunun amacı Türkçe dilini iyi bir şekilde öğrenmek , dilimizi doğru bir şekilde kullanmak ve Türkçe dilinin bütün ülkelere yaymaktır.

Sonuç olarak Türkçe dili bizi Türk yapan unsurlardan biridir.

En iyi cevap ve teşekkür edersen sevinirim çünkü bi makale için 5 puan çok az. :)
 

3 3 3
2012-11-19T18:50:46+02:00

İlk yazılı belgeleri MS 5 yüzyılda başlayan ve tarih boyunca çeşitli şaheserlerin yazımında kullanılan dilimiz, bu uzun ve verimli geçmişine rağmen yeterince işlenmediği ve korunmadığı için, günümüzde sahip olduğu anlatım imkânları oranında bilinmemekte ve dilimizin bu gücünden faydalanılamamaktadır Türkçeyi gücü oranında tanımayan, bilmeyen veya kullanamayanlar da zaman zaman başka dillerle karşılaştırarak fakir bir dil gibi göstermeye çalışmaktadırlar Anlatım gücü, gerçek kelime hazinesi göz önüne alınmadan yapılan bu karşılaştırmalarda Türkçenin aleyhine sonuçlar çıkarılmaktadır Tarihî süreçte Türkçenin yabancı dillerden etkilenmiş olması, dilimizin yapısını ve milletimizin o dönemlerdeki kültürel ve sosyolojik durumunu bilmeyen veya bunu göz önüne almayan kişilerce Türkçenin fakirliğine dayandırılmaktadır

2 5 2