Cevaplar

2012-11-19T21:52:16+02:00


Avrupa:
Güney bölgelerde kuraklıklar artacak. Diğer alanlarda tehlikeli sel baskınları oluşacak. Isı farklılıkları oluşacak. Tarımsal üretim kuzeyde artabilir ancak güney kesimlerde azalma olacak.

    


Latin Amerika:
Sel ve kuraklıkla daha fazla karşılaşılacak. Ekin miktarında önemli ölçüde azalma olacak. Bahçe tarımı zarar görecek. Bölgede yaşayanlar sıtma ve kolera gibi hastalıklara maruz kalacak.

     


Kuzey Amerika:
Erozyon ve sel olaylarında artış görülecek. Deniz seviyeleri yükselecek. Fırtınalar artacak ve özellikle Florida ve Atlantik'i etkileyecek.

    


Kutuplar: 
Buzullar erimeye devam edecek. Buz kalınlıklarında azalma olacak. 

    


Avustralya ve Yeni Zelanda:
Başlangıçta iyi sonuçlar gösterecek olsa da, ilerleyen zamanlarda; iklimin daha fazla değişmesi sebebiyle, sel baskınları, şiddetli kasırgalar ve fırtınalar yaşanacak.

1 2 1
2012-11-19T21:58:58+02:00
10. Makale / Küresel Isınma Sonucu Küresel Sıcaklığın Altı Derece Artması Halinde Dünyada Yaşanacak Olanlar

Okuyucuların hatırlayacağı üzere, "2012 Sendromu" adlı makalemde, Dünyamızın 21 Aralık 2012 tarihinde güneşte yaşanacak olan yoğun aktiviteler ve aynı tarihte uzayda oluşacak olan yıldız hizalanmaları nedeni İle büyük felaketlerle karşı karşıya geleceğini anlatmaya çalışmıştım.

Burada ufak bir hatırlatma yaparsak ;

Bilindiği üzere, güneş yüzeyinde her 11 yılda bir tekrarlanan patlamalar (aktiviteler) olur. Bu patlamalar, maksimum bir seviyeye çıkar ve tekrar minimum seviyeye iner. Bu işlem, periyodik olarak her 11 yılda bir tekrarlanır. Bu patlamalar sonucu, güneşten dünyamıza büyük bir radyasyon akımı olur ve dünyanın manyetik alanı etkilenir. Bu radyasyonun ve ısının büyük bir bölümü, dünyamız tarafından geri yansıtıldığı için, dünyadaki yaşam büyük bir tehlikeye maruz kalmaz.

Ancak 2005 yılında, güneş aktivitesi maksimuma çıktıktan sonra, tekrar minimuma inmeyip, üst seviyede kaldı ve paralele yakın bir seviyede devam ediyor. 2012 yılında olması beklenen yeni patlama (aktivite), geçmişte olduğu gibi minimumdan değil,  bu maksimum noktasından başlayacağı için güneşten dünyamıza korkunç bir radyasyon ve manyetik akım gelecek. Dünyamızın atmosferi bu akımı önleyemeyeceği için dünyada yaşamı ve var olan elektrik - elektronik bütün sistemleri tahrip edecek. Kütle halinde ölümler ve büyük tabi afetler yaşanacak olduğunu bir çok bilim adamı ısrarla savunmaktadır.

Nitekim; 21 Nisan 2009 tarihli Akşam Gazetesinde ve diğer bazı gazetelerde bu konu ile ilgili yine bilimsel kaynaklara dayandırılan haberler yayınlanmıştır.

21 Aralık 2012 tarihinde uzayda oluşacağı hesaplanan güneş - yıldız hizalanmaları sonucu, Güneşin Samanyolu Merkezinde  var olduğu iddia edilen kara delik veya diğer adıyla kara yarıka en yakın mesafeye gelmesi ile de , dünyada büyük felaketlerin yaşanacağı , kutupların yer değiştireceği, dünyanın devrinin önce duracağı sonra ters yönde tekrar dönmeye başlayacağı; dolayısıyla doğunun batı, batının doğu olacağı ile dünyada yaşanacak büyük felaketler ve can kayıplarından sonra , geride kalanlar için yeni bir altın çağın başlayacağı da ayrıca ifade edilmektedir. Bütün bu anlatılanların bir varsayım olduğunu ve gerçekleşme ihtimalinin bulunmadığını kabul etsek bile, gerçek olan başka bir sorunumuz var; KÜRESEL ISINMA. Hem de kendi elimizle beslediğimiz ve gittikçe palazlanıp büyüttüğümüz başka bir felaket kaynağı.

 
0