Cevaplar

2012-11-20T17:17:58+02:00

atatürkün pes etmediği ve savaşın şimdi başladığını anlatılmak isteniyor 

0
2012-11-20T17:18:25+02:00

öğretmenlere verilen bir konferansta, "sizin yere göğe sığdıramadığınız atatürk beni kurtarmadı. ben doğmadan 20 yıl önce ölen birisi beni nasıl kurtarır" diyen müfettiş gürsu için 1 yıl hapis cezası isteniyor

konya dha

konya il milli eğitim müdürlüğü'nce haziranda öğretmenlere yönelik düzenlenen müfredat toplantısında "sizin yere göğe sığdıramadığınız atatürk beni kurtarmadı" diyen 12 yıllık milli eğitim müfettişi ethem gürsu hakkında dava açılırken, idari soruşturmaya bakanlık müfettişleri el koydu.
konya milli eğitim müdürlüğü, 26 haziran'da ilköğretim öğretmenlerine yönelik "müfredat tanıtım semineri" düzenledi. milli eğitim müdürlüğü, gürsu'yu da öğretmenlere bilgi vermek üzere görevlendirdi. ancak gürsu, seminerde, "derslerde öğrencilere 'atatürk kimdir?' diye soruyorum. onlar da 'atatürk bizi düşmandan kurtardı' diyorlar. öğretmenler yıllardır derslerde atatürk'ün herkesi kurtardığını anlatıyor. sizin yere göğe sığdıramadığınız atatürk beni kurtarmadı. ben 55 yaşındayım. ben doğmadan 20 yıl önce ölen birisi beni nasıl kurtarır?" dedi. 

öğretmenden tepki
toplantıya katılan öğretmen günay aslan, tepki göstererek, "atatürk sizi kurtarmadıysa anneninizi de mi kurtarmadı?" diye bağırdı. tartışmanın basına yansıması üzerine il milli eğitim müdürlüğü gürsu hakkında inceleme başlattı. 
eğitim-sen'in suç duyurusu üzerine de gürsu hakkında 'atatürk'e aleni hakaret'ten 1 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.
konya il milli eğitim müdürü halil şahin, "müfettişler, gürsu arkadaşları olduğu için soruşturma yapmayı kabul etmedi. bakanlık müfettişleri soruşturmayı başlattı" dedi. 
gürsu ise yanlış anlaşıldığını öne sürerek, "suçsuz olduğumu bildikleri için müfettişler soruşturma açmaya cesaret edemedi" iddiasında bulundu. 


rezalet utanç verici bir durumdur.başöğretmen atatürk'ün öğretmenlerini denetleyen bu milli eğitim müfettişi olacak insanın sözleri tamamiyle rezalettir.beyefendinin esas rahatsızlık duyduğu nokta denetlemeye gittiği okullarda çocukların bizi atatürk kurtardı lafına duyduğu öfkeymiş.

pekala saygıdeğer milli eğitim müfettişi senin dediğin gibi atatürk seni kurtarmadı bunu söyleyecek cürreti kendinde buluyorsun peki bunları söylerken cephelere öküz arabasıyla,sırtında bebekleriyle mermi,cephane taşıyan,bir çift çoraplarını,onca yokluğa rağmen malını mülkünü vatana feda eden o insanlara ne kadar büyük bir hakaret ettiğini biliyor musun ? peki o bebeklerini sırtında taşıyıp cephelere koşan o insanlar o vatan evlatları arasında seninde büyük annenin veya kahramanca çarpışan bir büyük babanın olduğunu düşünebiliyor musun?peki kurtuluş mücadelemizin ilk kıvılcımlarını kimin çaktığınıda mı bilmiyecek kadar acizsin.ne desek boş ne yapsak boş..he belki bu satırları gün gelir okursun senin o örümcekler tarafından işgal edilen beynin internete girip hakkında düşünceleri okumak ister emin ol bunlar senin hakkında söylenebilecek en iyi şeylerdir..he kötü şeyleri aramak istersen bizim en kötü terbiyemiz bile senin en kötü bu hakaretinden dahi ağır olamaz bunu bil.işin en tuhafı bu insanın herhangibir ceza almamasıdır


0