Aşağıdaki Cümlelerden Anlamlı Bir Parağraf Oluşturunuz.

Başka birşet söylemedi,yanına birşey almadı,bize öğüt vermedi.

''Gidiyorsun !'' dedi.

Babam , ne neşeli nede kaygılı bir tavırla şapkasını başına geçirip bizimle vedalaştı.

Annemin olay çıkaracağını sanmıştık ama o yalnızca hayalet gibi solmuş , sararmış, ayakta dikiliyor birydandanda dudaklarını ıssırıyordu:

''Orda kalacaksın. Bir daha hiç dönmeyeceksin''

Yalan yanlış yazaznları şikayet edicem. Teşekkürler.

2

Cevaplar

2012-11-20T18:55:50+02:00

babam ne enşeli ne de kayfılı bir tavırla şapkasını başına geçirip bizimle vadalaştı. annemin olay çıkaracağını sanmıştık ama o yalnızca kayalet gibi solmuş sararmış ayakta dikiliyor bir yandan da dudaklarını ısırıyorduç gidiyorsun dedi. orada kalacaksın. bir daha geri dönmeyeceksin. başka birşey söylemedi. yanına birşey almadı bie öğüt vermedi

 

0
2012-11-20T21:35:24+02:00

...

Cevap vermeye tenezzül bile etmedi babam. Başını yere eğmekle yetindi. Konuşursa gözlerinin dolacağını biliyordu çünkü. Sessizce eski arabasına doğru ilerledi. Yüzü iyice solmuştu. Anneme baktım, ayakta durabiliyordu fakat teni iyice beyazlamıştı. Başımı eğdim, ellerine dokundum. Annemin elleri her zaman sımsıcaktı. Gülümsedim. İçeri gelmesi için uzun eteğinden çekiştirdim onu. Bana şefkatle döndü, yanıma geldi, eğildi ve  sarıldı. Anneme sarılmak her zaman huzur vermişti. Başımı omzuna dayadım. " O, iyi mi? " Dedim sessizce. Başını salladı, ama biliyordum. Babam iyi değildi..

1 4 1