Cevaplar

2012-11-21T11:17:36+02:00

SEVGiLi ATATÜRK,

EĞER SEN OLMASAYDIN ŞU ANDA BiZ ÖZGÜR OLAMAZDIK, BAYRAMIMIZ OLMAZDI, 23 NiSAN 1920 YILINI KUTLAYAMAZDIK, TBMM AÇILMAZDI iYiKi SEN VARSIN. ATATÜRK''ÜM SEN OLMASAYDIN YABANCILAR BiZi ESiR ALIRLARDI SEN DÜŞMANI TÜRKiYE''DEN DENiZE DÖKTÜN, HALKIN iÇiN CANINI FEDA ETTiN , BENDE BUNUN iÇiN KOMUTAN OLMAK iSTiYORUM. KEŞKE ÖLMESEYDiN, ŞUANDA YANIMDA OLSAYDIN, SEN ÇOK iYi BiR iNSANDIN, SENi SEViYORUM. SEN BU DÜNYADA Ki EN iYi iNSANSIN, SENi HiÇBiR ZAMAN UNUTMAYACAĞIM.KEŞKE SENi RESiMLERDEN DEĞiLDE GERÇEKTEN GÖRSEYDiM. SENi CANLI GÖRSEYDiM BiRŞEY iSTEMEZDiM. SENi ŞiMDi DERTLENDiRMEYEYiM DE GÜZEL TOPRAĞINDA RAHAT UYU. ÇOK ÇALIŞIP BÜYÜYÜNCE KOMUTAN OLUP BU VATANI KORUYACAĞIM.

6 1 6
  • Eodev Kullanıcısı
2012-11-21T11:18:26+02:00

Sevgili Atam;

Biliyor musun? Bugün Cumhuriyet Bayramı!.. Öylesine sevinçliyiz ki!.. Bu sevincimi kelimelere dökemiyorum. Ama iyi biliyorum ki bu sevincim, senin kurduğun Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşu ile ilgili.

Aydınlığa kavuşturduğun ülkenin çocukları olarak, yani bizler, bugün bu sevinci ellerimizde Türk bayraklarımız ile doyasıya yaşayacağız. Cumhuriyet Bayramı şiirlerini bütün gücümüzle bağırarak okuyacağız. Şarkılar söyleyip seni anlatacağız. Seni çok sevdiğimizi ve izinden hiçbir an olsun ayrılmayacağımızı tüm dünyaya haykıracağız.

Seni çok seviyorum…

1 1 1