Cevaplar

2012-09-28T22:50:30+03:00

Erdal Demirkıran’ın 10. kitap olarak kaleme aldığı, teknik detaylarını yukarıda paylaştığımız ‘Parayı Bulduğum An Alayını…’ isimli eser ‘ön yargı’ belasını konu almaktadır. İsminin devamında bulunan ‘13+ Hafifçe Kazıyınız’ yazılı kazıma bandı, daha eserin kapağındayken beyinlerde ön yargılı beklentilerle argo ifadeler çağrıştırmaktadır. 

Kitabın Konusu: 
Bir sabah uyandığında bedeninin tepeden tırnağa masmavi olduğunu fark eden Valmir, neye uğradığını şaşırır ve bundan kurtulmak için derhâl harekete geçer. Hastaneye gitmek aklına gelen ilk çözümdür ancak doktor, tıbben yapılabilecek hiçbir şeyin olmadığını, saçlarını siyaha boyamasının durumu biraz da olsa hafifleteceğini söyleyince çaresiz bir şekilde berbere giden Valmir, burada rastladığı esrarengiz adamdan aldığı ilginç teklifi değerlendirince bir anda hayatı değişir… 
Okuyucusunu nefes kesen bir heyecan ve merakla sürükleyen roman, esrarengiz adamın icat edip piyasaya sürdüğü ‘Ohmberd Kash’ isimli iksirle bütün insanların kendini geri dönüşü olmayan bir biçimde maviye boyamasıyla devam eder… 

Sözün özü! Bu kitap, başından sonuna ya da başka bir ifadeyle kapağından son satırına kadar ön yargılarla mücadele etmektedir ve inanıyoruz ki okuyucuyu her noktasında şaşırtmayı başarabilen bu eser, bir başyapıt olarak da edebiyat tarihindeki yerini alacaktır. 
Detay: Bu kitap cümlelere dinamizm kazandırarak okumayı kolaylaştıran 3B adını verdiğimiz özgün bir teknikle basılmıştır. 
Detayın Detayı: 3B Kashna’nın icadıdır ve ilk olarak bu kitapta kullanılmıştır. 
Detayın Detayının Detayı: Her ne kadar 3B basit bir yenilikmiş gibi gözükse de okuyucusunun üzerinde hipnotik bir etki oluşturarak onu kitabın içine çekmektedir. 
Önemli Uyarı: Kitabın içi bilerek ters basılmıştır. Yani herhangi bir teknik ya da matbuu hata yoktur. Bu da kitabın genelinde var olduğu gibi burada da kısa süreli bir ön yargı oluşturmak için planlanmıştır.

0
2012-09-28T23:03:10+03:00

Kitap Adı : Sadece Apt allar 8 Saat Uyur

 

Kısaca konusunu yazacağım kitapta zamanın değerini anlatıyor. Mesela Thomas Edison günde sadece 2 saat uyurmuş 5.30 saat çalışır 30 dakika uyurmuş bunu günde 4 kere yaparmış. Eğer bir insan günde 8 saatten daha fazla uyursa ömrünün yaklaşık 3/1 i uyuyarak geçer ve vakit kaybı olarak geçermiş.

 

Kitap Adı : İflas Etmenin Yolları

 

Bu kitapta kısaca nasıl iflas edilir onu anlatıyor. Benim bu kitaptan anladığım bazı iş adamları böyle yapınca iflas etmiş yani bizim yapmamamız gerekiyor.

 

Şuanda Parayı bulduğum an alayını maviye boyayacağımı okuyorum bu kitapta önyargıları anlatıyor ama daha bitmedi.

 

Erdal demirkıranın bence hiçbir kitabı özetlik değil o yüzden özetini bulmak senin için zor olacaktır.

0